Highbury Clock jsou na Emirates

 

 

Nádherné „Highbury Clock“ jsou již na Emirates Stadium.

 

Montáž famózních hodin je jednou z etap široce pojatého procesu Arsenalizace, prováděné klubem. Jeho cílem je ztotožnění fanoušků s novým stadionem a přenesení historické atmosféry na nový stadion.

Proces Arsenalizace trvá v zásadě od dokončení Emirates Stadium. Klub investuje velké částky peněz, aby nový stadion co nejvíce připomínal historické Highbury a aby fanoušci cítili na novém stadionu historii Arsenalu.

 

Historické hodiny byly na Highbury vztyčeny v roce 1930 tehdejším managerem Herbertem Chapmanem a s jejich znovuuvedením do provozu se počítá při Emirates Cupu.

 

„Naším cílem je vrátit hodiny zpět na stadion, stejně chceme vrátit původní názvy tribun „ClockEnd“, „North Bank“, „East Stand“ a „West Stand“, řekl Gazidis pro Daily Telegraph.

 

„Chceme mít jistotu, že pro naše fanoušky to bude nejhezčí stadion na světě nejen nyní, ale rovněž i za pět, deset či patnáct let“.


„Chceme, aby stadion byl nejen zázrakem techniky, ale současně i místem, kde fanoušci mohou cítit tradici a historii klubu“, zakončil sportovní ředitel Gazidis.

 

a trocha nostalgie na závěr

 

/Goonertalk.com, foto Goonertalk a vlastní/