Hleb: V létě odejdou z Arsenalu další hráči

Alexandr Hleb upozornil Arsenal, že bude díky finančním důvodům ztrácet každé léto spoustu hráčů…

Běloruský internacionál minulé léto opustil Emirates Stadium a připojil se k týmu Barcelony, údajně z toho důvodu, že nebyl spokojený s platem, který mu klub ze severu Londýna nabízel. Ze stejného důvodu pak prý měl odejít i Mathieu Flamini, jeho vytouženou destinací se pak pro změnu stal AC Milán.

Robin van Persie stále nepodepsal s klubem nový kontrakt, a není sám, o jehož budoucnosti v Arsenalu se v posledních týdnech hlasitě spekuluje. Emmanuel Adebayor sice ani ne před 12 měsící podepsal s klubem nový kontrakt, i tak jsou ale mnozí odborníci přesvědčeni o tom, že po sezóně zamíří za Flaminim do AC Milán. Hleb navíc jedním dechem dodává, že se nejedná pouze o tyto hráče.

„Arsenal měl letos velké množství problémů,“
prohlásil Hleb. „Bude je čekat každé léto stejný problém – exodus hráčů. Mají sice skvělý tým, ale i přesto mnoho hráčů odejde, a manažer pak bude muset každý rok shánět nové a nové posily a bude muset od základů budovat nový tým. To pro něj samozřejmě nebude snadné.

Víte lépe než já, proč budou hráči odcházet. Všem fotbalistům jde o jejich plat, ale na podrobnosti byste se museli zeptat Arséna. Hodně jejich problému souvisí pouze s penězi. Do Arsenalu přijdou dobří mladí fotbalisté, odehrají jednu dobrou sezónu, a už dostávají mnohem lepší nabídky od jiných klubů. Život fotbalisty je krátký, a samozřejmě, chcete si užívat fotbal, ale zároveň si chcete vydělat co nejvíce peněz.“

/the times/