Hodnocení hráčů po zápase s Latics-vidíte světlo v tunelu?

Po zápase se slepicemi jsem psal, že … „nebudu hovořit o svém zklamání z prohry, vždyť snad ani nepamatuji, kdy jsme naposledy v lize prohráli s Tot*enhamem, navíc v utkání, ve kterém šlo o udržení v boji o titul. Jsem však zklamaný z výkonu většiny našich hráčů“… a doplnil jsem to nadpisem, že Sol byl bohužel jenom jeden.

Po dnešním utkání  bych výše uvedené podtrhl dvakrát. Boss má co přemýšlet o setrvání některých hráčů v prvním týmu…. Sol Campbell dnes mladíčkům (nejen v dresu Latics) ukázal, jak se hraje v Premier League, a kašlal při tom zvysoka na věk, pánové  ….

Arsenal : – 3 – chyběla bojovnost, týmový duch, chyběla správná naštvanost, vůle, to co předváděl tým od 50. do 75. minuty nepatří do Big Four

Fabianski –  3 –  asi poslední vystoupení Lukasze v dresu The Gunners, špatná oslava narozenin. Dostal šanci po kiksu Manuela na SHL a zklamal, ono se to asi se zápasovou praxí 9 zápasů v EPL jinak nedá dělat. Vito doufám nastoupí do kasy proti City a věřím, že potvrdí názor, že neměl z branky na podzim odejít. I když, je ještě co zkazit? Vito si takovou situaci nezaslouží. Jak jsem psal ZDE,  není možné bojovat o titul v EPL a CHL s dvojicí MA&LF. Já se přikláním k novému a zkušenému brankáři na 3-4 roky a Vito a Wojciech v záloze.  Dnes to byl trapas. Videa s vyrovnávacím gólem bych nařídil vymazat z youtube 🙂 .

Sagna – 5 – docela solidní výkon dozadu v první půli, ale opět brzo odpadnul, vypařil se, ve druhém poločase nebyl vidět,  nepodařilo se mu přitlačit v posledních minutách.

Sol Campbell – 8 –  jednání o novém kontraktu je více než reálné. Opět nejlepší hráč v obraně. Úžasný fyzický fond.  Fantastické krátké sprinty, výborná hra tělem, nejlepší ve hře hlavou v defenzivě. Podle mého opět MOTM.

Silvestre – 5 – hlavičkoval s jistotou, ale hra nohama a přihrávky jsou tak na řeckou ligu. Pětka jen kvůli gólu. V posledních 20ti minutách už nestíhal. Je zřejmé, že jeho oslava gólu byla dnes poslední v dresu Arsenalu, jinak to byla perfektní hlavička. Jeho kariéra v Arsenalu se blíží ke konci. Chameleon, střídá exkluzivní momenty s katastrofickými.

Gael Clichy – 5 – několikrát mu utekl N’Zogbia (a nejen on), jeho bránění bylo nevyrovnané, střídal výborné tackles s nepochopitelným sledováním. Myslím, že nad videem může zpytovat svědomí.

Theo Walcott – 7 – střídal úžasné momenty s pitoreskními, až příliš často, ale to záviselo od záložníků a ne od něj. Měl jeden ze svých vynikajících dnů. Při gólu ukázal sílu a soustředění a byl největší hrozba Arsenalu směrem dopředu. Škoda střely mimo pravý horní roh branky Wiganu.

Abou Diaby – 4 – pro mne osobně po Lukaszovi největší zklamání zápasu. Nedostatečný ve hře dozadu, sice relativně dobře podporoval útok, ale byl laxní při držení míče, pozdě nahrával, nestřílel při příležitostech, zahodil dobrou příležitost při breaku, to není ten Abou, jak ho známe, s pevným vedením míče, jistou hrou tělem a odvahou proniknout do vápna a zakončit.

Samir Nasri – 5 –  měl nahradit Cesca (po kolikáté už?), ale upřímně, nemá na to schopnosti. Při absenci Cesca měl být motorem ve středu hřiště, ale často se utápěl v kličkách, chyběl mu timing v přihrávce. Cesc umí víc využít schopností spoluhráčů. Samirovi chybí herní přehled našeho kapitána. Má oči k zemi a nevidí periferně. Nestřílí, zapomněl na Whoo vloni doma, škoda.

Craig Eastmond – 7 – druhá „hvězda zápasu“. Jako náhrada Denilsona podal spolehlivý výkon. S citem držel míč a nedal se nachytat. Sice bez zápasové praxe, ale se sebevědomím, dobrý fyzický fond. Solidně četl hru, možná při první brance mohl vykrýt prostor. Při náhradě Songa dobrá volba na místo Denilsona.

Tomáš Rosický – 6 – dobře spojoval hru, ale jeho přihrávky a myšlení postrádají brilantnost, kterou kdysi měl. Hra na křídle mu nesvědčí. Měl by hrát střed a Nasri levé křídlo. Dobré defenzivní zákroky.

Nicklas Bendtner – 4 – snažil se bojovat, ale bez úspěchu.  Druhý poločas byl nulový. Stále špatné zpracování míče a výběr místa. Zbytečně se vracel, chyběl na hrotu. Je zřejmé, že bez AA23 je bezzubý. Spíše se na jeho místě ve vápně objevoval TR7.