Injury news: Cazorla, Giroud, Welbeck

Své další utkání odehraje Arsenal v úterý, již v pátek však Arséne Wenger poskytl informace o zdravotním stavu hráčů, včetně Santi Cazorly: Wenger odpovídal:

na týmové novinky…
Giroud by měl být již zpátky. Pro Dannyho Welbecka je ještě příliš brzy. To by mělo být v podstatě vše.

na Santi Cazorlu…
Podle posledních zpráv se předpokládá, že by se nyní měl vracet. Prodělal si svoji poslední operaci a uvidíme, kam se posuneme.

na to, zda nastoupí ještě v letošní sezóně…
Před dvěma týdny jsem mu posílal zprávu a popřál, ať se mu daří a že se těším na brzké setkání. Ještě se nevrátil, protože podstoupil operaci. Zdravotnický personál bude vědět o mnoho lépe, zda se nám představí do konce sezóny. Bude však pro něj těžké to zvládnout.

na to, zda mu bude nabídnuta nová smlouva…
Záleží, jak na tom bude na nejvyšší úrovni po zdravotní stránce. Musíme to vyhodnotit do konce sezóny – pokud bude Santi v pořádku a k dispozici, poté ano. Samozřejmě se na to budeme muset ještě podívat.

na to, zda se Santi vrátí na svoji TOP úroveň…
Právě kvůli tomu je to komplikované. Zaprvé ho zde všichni máme velice rádi, za druhé se jedná o skvělého fotbalistu a za třetí potřebujete být v dnešní době zdraví, abyste mohli při velké intenzitě Premier League hrát. Budeme muset tedy zjistit, jestli bude schopný to vstřebat, nebo nikoliv.

/arsenal.com/