Jednání o nových smlouvách pro Arshavina a Songa

 

Arsenal bude tento víkend pokračovat v jednání s duem Andrey Arshavin a Alex Song v naději, že s těmito záložníky prodlouží stávající kontrakty.

Arshavin, který zapůsobil jako střídající hráč během nedělní výhry 2-1 nad Sunderlandem má smlouvu do června 2013, což vybízí manažera Arsene Wengera k předložení jednoročního prodloužení.

Očekává se, že o oba hráče je velký zájem, jmenovitě o Arshavina projevily zájem kluby napříč Evropou, včetně toho, jenž je vlastněn ruským olejářem, tedy  Anzhi Makhachkala.

Po nedělením zápase se Sunderlandem 30-ti letý  Arshavin prohlásil, že kvalifikace Ruska na EURO 2012 ho zanechala v dobré náladě pro podávání dobrých výkonů pro Gunners.

„Jsem ve velmi dobré náladě. Po zápase proti Slovensku jsem cítil obrovskou úlevu“, řekl Arshavin.

Očekává se, že zástupci Thea Walcotta a Robina van Persieho zahájí jednání o prodloužení smluv v následujících měsících. Zvláště poté, co sám van Persie v nedělním pozápasovém rozhovoru zdůraznil svojí oddanost klubu.

Mezitím levý bek Andre Santos bude pokračovat ve hře v obraně ve středečním zápase skupinových bojů Ligy Mistrů venku proti Marseille, jelikož se nezdá pravděpodobné riskování s Kieranem Gibbsem, který má zánět břišních svalů.

Thomas Vermaelen se nadále zlepšuje v trénincích, ale stále není připraven, zatímco u Aarona Ramseyho, která se zotavuje z malého svalového zranění, se očekává, že bude součástí skupiny, která odcestuje do Francie.

 

/goonertalk/