Leno – rozdíl mezi námi a City se zmenšil

O našem progresu pod Mikelem Artetou toho bylo napsáno již dost, sobotní zápas s Manchesterem City si však budou všichni pamatoval spíše pro zákroky Edersona a Bernda Lena.

Náš brankář toho neměl na Etihad zase tolik na práci, bohužel však skončil na straně poražených poté, co jedinou branku zápasu zařídil Raheem Sterling.

o výsledku…
Myslím, že na jedné straně jsme zklamaní, na druhé jsme ale odehráli dobrý zápas, soupeřili se City a nakonec jste mohli vidět, že ten rozdíl nebyl zas tak velký.

zda se jednalo o opravdovou taktickou bitvu v úvodních výměnách…
Myslím, že máte pravdu, bylo to velmi taktické se spoustou přihrávek a bylo to zajímavé pro lidi, kteří mají oblibu v taktice. Nakonec jste mohli vidět, že všichni chtěli zápas vyhrát a pak už nezáleželo jak, zda už díky taktiky nebo ze standardní situace. Naneštěstí jsme zápas prohráli.

zda našemu výkonu chyběla nějaká pořádná šance…
Ano, myslím, že nám chybělo trochu štěstí. V závěru jsme hodně sázeli na standardní situace a centry, ale jak jste řekli, nepodařilo se nám je zakončit. Byl to náš jediný velký problém, protože si myslím, že jsme byli v druhé půli lepší, kontrolovali jsme zápas, ale asi nám chyběla nějaká dobrá šance.

o tom, že přijeli na Etihad a předvedli takový konkurenceschopný výkon…
Myslím, že když si srovnáte první zápas po lockdownu, kdy jsme tu prohráli 3-0 bez nějaké šance, a dnešní zápas, tak uvidíte velký rozdíl. Jsme na správné cestě, příští týden ale musíme vyhrát a hrát se sebedůvěrou v naši hru.

/arsenal.com/