Letos se budou konat zápasy legend proti Realu Madrid. Chybět by neměl ani Rosický

Legendy Arsenalu se opět dostanou do akce. Po domácím utkání s AC Milán v roce 2016 čeká Gunners snad ještě věhlasnější soupeř, kterým bude Real Madrid. Duely proti španělskému výběru proběhnou za účelem charitativního přínosu, konat se budou v neděli 3. června na Santiago Bernabeu a 8. září na Emirates Stadium.

V pondělí celou akci v Madridu oznámil Robert Pirés. Společně s ním by do zápasů měli naskočit i Freddie Ljungberg, Gilberto Silva, Ray Parlour, Sol Campbell či Lauren, zúčastnit by se měl rovněž Tomáš Rosický.

Na straně Bílého baletu se představí například Roberto Carlos, Xabi Alonso a Raul, v dresu Realu Madrid si zahrají také další legendy

Hlavní náplní obou zápolení má být charitativní záměr. Utkání ve Španělsku půjde na konto nadace Realu, na oplátku poté zápas na hřišti Arsenalu pomůže nadaci londýnského týmu.

Podobného klání se hráči zúčastnili proti AC Milán v roce 2016, kdy výtěžek jednoho milionu dolarů pomohl vybudovat fotbalová hřiště okolo severního Londýna. Dvojzápas s Realem Madrid napomůže Arsenalu k tomu, aby se více mladých lidí v celém světě mohlo začít věnovat fotbalu.

/arsenal.com/