Něco nedělních spekulací

I když je teprve březen, spekulace narůstají. A Arsenal je dobrým terčem…

Newcastle i Tot.enham mají velký zájem o služby belgického obránce Jana Vertonghena. Alespoň to tvrdí mirrorfootball.

Spurs již minulé léto nabídly za hráče 10 miliónů liber.  Zdá se ale, že navrch získává Arsenal. 25-letý Belgičan se objevil minulé úterý na Emirates Stadium a dlouho jednal se svým kolegou z reprezentace Thomasem Vermaelenem a řekl mu, že je nadšený hrou kanonýrů a jejich zázemím.

V létě Ajax přestup obránce zablokoval, stanovujíc odstupné ve výši 20 miliónů euro. Nyní se ale situace mění, protože Vertonghen má smlouvu jen do léta 2013.

Vertonghen je všestranný hráč, může hrát na stoperu i jako levý obránce. 

Metro zase přichází s informací, že plat Robina van Persieho, pokud se rozhodne odejít do Citizens, by měl dosáhnout výše až 210 tisíc liber týdně.

Holandský útočník je v hledáčku Roberta Manciniho již dlouho a pro tým z Manchesteru by hráčův plat 10,9 miliónů liber ročně nebyl problém. Přestup by pak znamenal, že by se van Persie stal nejlépe placeným hráčem na ostrovech.

Nicklas Bendtner by pak podle mirrorfootball měl dostat šanci pokračovat v kariéře v týmu Bundesligy Hannover 96. Německý klub plánuje nabídnout Arsenalu odstupné  ve výši 4 milióny liber.

Hráč je momentálně na ročním hostování v Sunderlandu, ale i tam má problémy s udržením formy. Včera sice vstřelil vítězný gól proti Liverpoolu, ale je nutné podotknout, že to byla teprve pátá branky v dresu černých koček.

Budoucnost Bendtnera na Ashburton Grove je velice nejistá. Zdá se, že Arsene Wenger již ztratil s útočníkem trpělivost. Boss má v létě záměr posílit ofenzívu příchodem Podolského a zvažuje i podání nabídky za Maria Goetze. Příchod těchto hráčů by znamenal konec kariéry mladého Dána v Arsenalu.

Pokud se dá věřit informacím španělských médií (elcentrocampista.com), kvalitní a trvalá forma Wojciecha Szczesného imponuje vedení klubu madridského Realu.

Podle deníku AS zástupci Realu byli několikrát přítomni na Emirates a sledovali počínání mladého polského reprezentanta. Má to být první krok v hledání nástupce za legendárního Ikera Casillase.

Wojciech upoutal pozornost svými zákroky nejen představitele Realu, mnozí jej již řadí mezi top brankáře světa. Casillas ve svých 30 letech je ale stálicí v brance Realu a tak je velkou otázkou, zda by Szczesny chtěl jít do Madridu na několik let zahřívat lavičku.