Oficiálně : Lansbury je exkanonýr

 

Jsou články, které překládám rád, jiné pouze přeložím a ani snad nevnímám jejich obsah. Jsou ale také články, které překládám a hlavně zveřejňuji velice nerad. A tento k nim bezpochyby patří.

Oficiální weby Nottingham Forest a následně i Arsenal FC informovaly v úterý večer, že Henri Lansbury odešel z Ashburton Grove a podepsal s Forest 4 letý kontrakt.

I když jsem byl vždy zastáncem pravidla nevstupovat do překladů s osobními názory, tentokrát to pravidlo po dlouhých letech poruším. Proto, že Henri byl skutečně mnoho let mým velkým oblíbencem, sledoval jsem ho osobně v mnoha zápasech nejen v Arsenalu, ale i v různých přípravách či hostování, a že jich Henri zažil hodně (Scunthorpe United, Norwich, WHU). Pro mě osobně je pak situace ještě složitější, že Henri odchází do klubu, který je mi po Arsenalu již snad více než 30 let nejbližší.

Ale zpět k oficialitám…. Henri je sedmým hráčem, který letos posílil Forest. V novém klubu bude mít dres s číslem 22.

„Henri jde k nám jako mladík s bohatými zkušenostmi. Je to hráč přesně toho typu, kterého si manager Sean O’Driscoll přál“, řekl vlastník Forestu  Omar Al Hasawi.

Poslední dvě sezóny strávil Henri  na hostování  v Norwich City a West Ham United. S Norwichem i WHU postoupil do Premier League.

„Vím, že opouštím velký klub, jakým je bezpochyby Arsenal, kde jsem hrál od svých osmi let.  Ale nadešel čas, abych udělal krok dopředu, a jsem přesvědčený, že se mi ve Forestu bude dařit“, řekl Lansbury.

Lansbury má na svém kontu i 14 vystoupení v týmu do 21 let pod Stuartem Pearcem.

Henri Lansbury odešel do Nottingham Forest na permanentní přestup. Částka, za kterou ho Arsenal uvolnil, nebyla zveřejněná.

Henri odehrál za Arsenal osm zápasů za první tým. Třikrát v Premier League a pětkrát v Carling Cupu. Jediný gól vstřelil právě v CC a to na podzim 2010, když Arsenal deklasoval na W.ite H.rt Line To..enham 4-1. (VIDEO)

Na webu arsenal.com děkují Henrimu za jeho přínos pro klub a přejí mu vše nejlepší v jeho kariéře. Já bych se rád k tomuto přání jménem celé redakce a bezpochyby i všech kanonýrů připojil.

Osobně jsem přesvědčený, že Forest bude další klub, se kterým Henri postoupí do EPL a že ho naši fans ještě budou mít možnost přivítat na Ashburton Grove.

Díky, Henri. Once A Gunner, Always A Gunner.

 

/NottinghamForest.co.uk, arsenal.com/