Spekulace: Klub chce poslat Özila na hostování

Příběh okolo Mesuta Özila pokračuje. Německý záložník se v pondělí nevešel do nominace proti Manchesteru United, což vyvolalo diskuze o jeho lednovém hostování.

Mesut Özil v nové éře Arsenalu strádá. Po příchodu Unaie Emery ztratil jistotu základní sestavy, dokonce se i přihodilo, že se neocitl ani v nominaci na některý ze zápasů.

Začátek letošní sezóny mu zkomplikovala situace ohledně nevydařené loupeže, které zabránil nebojácný Sead Kolasinač.

Další překvapení nastalo před úvodním zápasem Evropské ligy, Mesut Özil kvůli odpočinku neodcestoval na hřiště Eintrachtu Frankfurt. Vše vyvrcholilo v pondělí, kdy nebyl nominovaný na zápas proti Manchesteru United.

Již před utkáním s Manchesterem United o jeho situaci informoval Daily Mail. Britský deník tvrdí, že by Özil mohl v lednu odejít na hostování. Důvodem má být systém Unaie Emeryho, do kterého se německý záložník nehodí.

Plátek Mirror ve svých úvahách dokonce ještě pokročil. Arsenal je kromě hostování schopný platit za Özila část jeho platu, aby se jednání posunula, a hráč mohl působit v jiném klubu.

Třicetiletému záložníkovi stále zbývají dva roky do konce smlouvy. Ačkoliv by klub spíše viděl jeho působení na odlišném pólu, tak hráč chce v Londýně setrvat, a bojovat o své místo.

Özil letos nastoupil ke dvěma zápasům. Na hřišti Watfordu i doma proti Nottinhamu Forrest odehrál okolo sedmdesáti minut.