Ozyakup: Chci jít ve stopách Lansburyho

Mladý záložník Arsenalu Oguzhan Ozyakup vítá představu, že by příští sezónu odešel na hostování, a pozitiva, která by měla vliv na jeho hru.

Vysoce ceněný holandský záložník spatřuje dočasná hostování jako velmi prospěšné. Od Benika Afobeho a Henriho Lansburyho dostává informace přímo z první ruky o výhodách na hřišti i mimo něj.

Politika Arsenalu, který posílá mladé hráče na hostování, je letos velmi významná. Na hostování momentálně získává cenné zkušenosti sedmnáct hráčů.

V lednu postupně odcházeli hráči jako Jay Emmanuel-Thomas, Craig Eastmond a Gilles Sunu. Ozyakup doufá, že bude v příští sezóně v další vlně dočasných odchodů z klubu.  

“Dívám se třeba na Henriho Lansburyho nebo Emmanuela-Thomase a říkám si, že si na hostování vedou opravdu dobře,“ řekl pro Arsenal.com.

“Když se na ně díváte, tak chcete jít také na hostování. Mluvil jsem s Benikem Afobem a ten mi řekl o větším tlaku, který se mu ale líbí.“

“Pomáhá vám to jako hráči růst. Musíte prokázat svůj charakter a musíte dospět.“

“Je to jiná zkušenost a můžete se naučit hrát na větších stadionech. Musíte vyhrát každý zápas a je na vás stále vyvíjen tlak. Hrát o tři body je prostě jiné.“

/Arsenal.com/