£17.5 milionů a Alvareze za Ramseyho? Je to pro Arsenal dobrá nabídka?

 

Hvězda Gunners Robin van Persie je, jak se dalo očekávat, terčem pozornosti ohledně jeho kontraktu, který končí na konci příští sezóny. Ovšem on není jediný hráč Arsenalu, který je spojován s odchodem z Emirates.

Mladý Velšan Aaron Ramsey také vzbuzuje zájem některých klubů, přesněji Interu Milán. Se dvěma góly a pěti asistencemi, které nasbíral od letošního léta – včetně vítězného gólu těsně před koncem na jihu Francie – důstojně přispívá Arsenalu, ale stále se ozývají hlasy, že postrádá kvalitu, kterou ukazoval minulou sezónu.

Avšak Italský gigant zdá se nemá pochyby, že by Ramsey nebyl pro osmnáctinásobné vítěze Serie A dost dobrý a podle některých se chystá nabídnout £17.5 milionů. To samo o sobě vypadá jako přijatelná nabídka, zvláště když by měl bojovat o místo s Artetou, Rosickým a navrátivším se Diabym. Dokonce i miláček Arsenalu Jak Wilshere – i když se uzdraví nejdříve v únoru – bez jakýchkoli pochyb získá zpět své místo v prvním týmu, možná na úkor Ramseyho.

Fakt, že Inter přihodil k sumě peněz i jednoho z hráčů, o které měl Arsenal v létě zájem, Ricardo ‚Ricky‘ Alvarez, činí nabídku velmi zajímavou, bez ohledu na Alvarezovu formu, která šla dolů od jeho přestupu z Velez za £10.7 milionů. Ve čtyřech zápasech odehraných tuto sezónu nezaznamenal ani jeden gól nebo asistenci, ale je mu pouze 23, takže může stále být považován za relativně nezkušeného.

Alvarez je levák, což by se mohlo hodit, jelikož celá záložní řada Arsenalu krom Jacka Wilshera jsou praváci (a Artety, jehož levačka je považována za stejně dobrou jako silnější pravačka). Navzdory dosavadní funkčnosti podnikání útoku ze stran (po křídlech), možná by bylo rozumné mít na levou stranu čistokrevného leváka a nebo ho dokonce dávat na pravé křídlo, stejně jako se dávají praváci doleva. Alvarez už ukázal, že je schopen obojího a zároveň dokáže přihrávat středem hřiště skrz obranu.

Bez ohledu na to, kde by mohl hrát, Arsenal by získat hráče o hodnotě více jak £10 milionů a solidní poplatek za Ramseyho. Wenger možná opomenul Argentince v létě, ale třeba stále může být učiněna dohoda.

Je Ramsey stále tak důležitý pro Arsenal jako byl minulou sezónu a nebo by tento obchod mohl sloužit jako ‚palivo‘ pro posílení jiných pozic na hřišti?

 

justarsenal.com