Fabrice Muamba bojuje o život

Odchovanec Arsenalu Fabrice Muamba, který zkolaboval po srdeční zástavě v sobotním čtvrtfinálovém duelu Anglického poháru s Tottenhamem, leží nadále v kritickém stavu na jednotce intenzívní péče. Podle prohlášení trenéra Owena Coyla má před sebou třiadvacetiletý záložníka Boltonu klíčových 24 hodin v boji o život.

„Je to velmi vážné, nemá cenu si nic nalhávat. Když dá bůh, tak se z toho dostane,“ řekl v neděliráno před londýnskou nemocnicí Chest Hospital Coyle televizní stanici Sky Sports. „Následujících čtyřiadvacet hodin bude pro něj naprosto klíčových,“ dodal kouč.

Bývalý hráč anglické jednadvacítky Muamba zkolaboval za stavu 1:1 ve 41. minutě sobotního zápasu a několik minut nedýchal. Přivolaní záchranáři k jeho oživování přímo na hřišti použili defibrilátor a dýchání z úst do úst. V úsilí pokračovali i při následném převozu do nemocnice.

 

Klub po nešťastné události zaplavily zprávy fanoušků i osobností s přáním brzkého Muambova uzdravení. „Doufejme, že když se budou všichni silně modlit, Fabricovi to pomůže k uzdravení,“ uvedl Coyle.

 

/ctk/