Patrickův blog : To ticho může být zrádné

 

 

Všichni znalci přestupové politiky Arsenalu vědí, že čím větší ticho je kolem přestupů, tím větší je pravděpodobnost, že vedení klubu na nějakém přestupu usilovně pracuje.

 

Squillaci, pokud v Londýně nezabloudil, již bezpochyby absolvoval zdravotní testy a všichni s napětím očekávali, že v pondělí, nejpozději v úterý bude představen jako nová posila naší defenzívy a zapojí se do přípravy s týmem. Na místo toho je kolem jeho osoby absolutní ticho a to nejen od činitelů z Ashburton Grove, ale i od novinářů, valících jindy jednu informaci či spekulaci za druhou.

 

Stejně tak náhle utichly všechny hlasy kolem brankářů, ať se jednalo o Givena či Schwarzera. Wenger, i když dostal od vedení na přestupy údajně neuvěřitelných Ł45 miliónů a přestup Givena či jiné extratřídy by tedy neměl narazit na finanční překážky, se zdá od června soustředil na Schwarzera. Australský reprezentant za Ł2 milióny by byl ideálem nejen z hlediska ceny a její kompatibility s transferovou filosofií Le Professeura, ale i z hlediska jeho věku a následné generační výměny se Szczęsnym. Navíc by po skončení jeho hráčské kariéry zůstala dodržena tradice brankářských trenérů z Fulhamu na Emirates Stadium. Kosa však, zdá se, narazila na kámen a to kámen přímo z Walesu. Výměna na postu managera Fulhamu zhatila plány Bosse, protože Mark není gentleman Roy a jeho ego se zřejmě nemůže přenést přes známou slovní zápasovou a pozápasovou kontroverzi  s Arsénem. Pokud Mark vložil do přestupu svou osobní animozitu vůči svému o tolik úspěšnějšímu protějšku ze severu Londýna, můžeme na příchod Schwarzera zapomenout. A zlí jazykové to potvrzují zprávami, že v Colney se usilovně trénují standardky a před branky létá jeden centr za druhým.

 

Ticho šest dní před koncem „okna“ přestupů tak může být oním pověstným tichem před přestupovou bouří a my budeme v nadcházejících dnech jen sledovat příchod avizovaných stoperských posil, brankáře a třeba někoho dalšího. Protože po zranění Frimponga by trochu posílit zasloužil i post defenzivního záložníka, kde nemáme náhradu za Songa poté, co Coquelin vyrazil do světa na zkušenou.

 

Nebo to hrobové ticho může naznačovat, že Boss, tak jako již několik předchozích let, nikoho „hotového“ nekoupí. A Ł45 miliónů vrátí vedení se slovy, že nenašel nikoho vhodného. Až mrazí při té představě.

 

Wenger je bezesporu špičkový manager, výborný ekonom, skvělý trenér, stratég a psycholog. Ne nadarmo mu vedení klubu s novou smlouvou zvedlo roční apanáž na neuvěřitelných Ł6 miliónů. O takovém platu si mohou manageři jako Roberto Mancini, David Moyes, Harry Redknapp, Roy Hodgson, Steve Bruce a dokonce i Sir Alex Ferguson nechat jen zdát. Wenger zaostává jen za Ancelottim či The Special One, který má ve smlouvě s Bílým baletem částku Ł8,5 miliónů. Vedení klubu a akcionáři zřejmě dobře vědí, proč si Bosse takto cení a proč si jeho služby zavázali do konce sezóny 2013/2014. Wenger nás již dvanáctkrát za sebou dovedl do Big Four a tedy i do milionářské fotbalové soutěže zvané Champions League a to i navzdory drastickým úsporným opatřením způsobeným výstavbou nového stadionu. Wenger také drží Arsenal, jako jediný anglický top klub, v černých číslech a to k velké radosti akcionářů, jimž trvale roste cena jejich akcií.

 

Pokud však ticho znamená, že Boss již nikoho nepřivede, tak nezbývá než věřit, že třináctka bude pro nás šťastné číslo a Ł6 miliónů tou nejlepší klubovou investicí.

 

Ale třeba právě v této chvíli se již nová posila fotí na známém „přestupovém“ balkonu na Drayton Park a toto zamyšlení je již historií.

 

 

 

/Patrickův blog/

(článek vyjadřuje osobní názory autora)