Pondělní spekulace III

Přestupové okno se otevřelo a přinášíme vám pár nových spekulací. Jako obvykle vycházejí Pondělní spekulace v úterý.

Nejskloňovanější jméno v souvislosti s Arsenalem je v posledních dnech Thiery Henry. K jeho angažování se již vyjádřilo množství současných i dřivějších hráčů Arsenalu, pár slov prohodil i Boss a my netrpělivě čekáme na oficiální potvrzení krátkodobého kontraktu. V ideálním případě se Titi představí v zápase s Leedsem v rámci FA Cupu.

V několika denících (Mirror, Daily Mail a další) probleskly v posledních týdnech také zprávy, že Arsenal se pokusí v lednu získat univerzální záložníka Florentiny Juana Manuela Vargase. Vargas byl údajně v hledáčku Arsene Wengera již v létě, nyní by rozhodně byl zajímavou posilou. Důležité je, mimo jeho výbornou kopací techniku a driblérské schopnosti, již zmiňovaná univerzálnost – může hrát kdekoliv v záloze, na křídle a také na postu levého obránce. Právě z tohoto důvodu by odhadovaná cena do £10m mohla být pro Wengera akceptovatelná.

Fáma o možném příchodu útočníka Oliviera Girouda (např. Inside Futbol) měla jepičí život – Montpellier ústy svého majitele vyhlásil, že hráč se nebude stěhovat za částku menší než 50 miliónů euro. Na hráče, který hraje teprve svoji druhou sezónu v nejvyšší soutěži, je to bez ohledu na letošních 13 vstřelených branek pořádný ranec…

Jak jste si již přečetli ZDE, další jméno, které má zacelit zívající levou stranu obrany, je Kieran Richardson, alespoň podle novinářů z Mirror. Kieran je odchovanec West Hamu a rád by zamířil zpět do Londýna.

Podle The Guardian ústy svého agenta Lukas Podolski vyloučil přestup v zimním přestupním okně, o jeho osudu se zřejmě rozhodne až po sezóně.

Podle Daily Mail zůstává v hledáčku Arsenalu i již několikrát zmíňovaný levý bek AC Milán Taye Taiwo. Je otázkou, zda AC Milán uvolní hráče na hostování a za jakých podmínek. V současné situaci je nicméně obsazení levého kraje obrany palčivou nutností.