Pár informací k Dortmundu

 

Arsenal pro náš Czech & Slovak Arsenal FC Supporters Club připravil velice příjemné překvapení a tak díky DANovi a Matygolovi pojede téměř 50 členů z Moravy, Slezska, Slovenska a Čech do Dortmundu povzbudit na Signal Iduna Park naše kanonýry. Snad bude pro všechny kanonýry třináctka úspěšná.

Nepodceňuji nikoho z členů SC, ale přesto nabízím několik drobných praktických informací k městu Dortmund, protože věřím, že řada z nás tuto cestu do více než 700 km vzdáleného města (pro ty co jedou odjinud než z Prahy je to nepoměrně více) spojí i s prohlídkou města.

Takže zde je několik praktických odkazů :

stadion, kde se bude hrát – ZDE

Zde získáte nejen příjezdový plánek, informace o historii stadionu ale i další zajímavosti jako je třeba plán stadionu s fotografiemi fanoušků Borussie s jejich nicky a fotografiemi. Nebo virtuální tour stadionem ZDE

– turistická informační kancelář města Dortmund ZDE . aneb kdo chce něco ve městě najít a vidět, neměl by tyto stránky vynechat. Najde zde informace nejen k pamětihodnostem, ale i tolik potřebného průvodce restauracemi 🙂 Další turistické informace tentokráte v češtině naleznete ZDE.


– pro milovníky pěší turistiky pak zde máme PLÁNEK (včetně praktických fotoodkazů) krátké procházky historickým centrem města

– ti z fanoušků, kteří budou využívat metro či jinou MHD v Dortmundu, se mohou lépe zorientovat podle tohoto plánku ZDE. Na těchto stránkách lze nalézt i plánek MHD ve městě.  

K ubytování informace raději poskytovat nebudu, protože všechny hotely jsou v Dortmundy již vyprodány, inu Arsenal stále táhne.

Na závěr pak již jen dodám, že nejbližší stanice metra do starého centra, blízko Alt Marktu či pěší zóny je stanice Kampstraße -3‎, kde staví snad všechny dortmundské linie. Protože navštívit Dortmund a nevidět Westenhellweg je snad hřích.

 

We all follow the Arsenal, Over land and sea, (and Leicester!), We all follow the Arsenal, Onto victory!

 

Patrick