Přestupové spekulace Part XI.

 

Gary Cahil

 

Podle MirrorFootball.co.uk má Arséne Wenger velký zájem o stopera Boltonu Gary Cahilla.

 

24letý Angličan by byl ideálním kandidátem na omlazení středních obránců The Gunners. Bývalý hráč Aston Villy je již delší čas spojovaný s odchodem z Reebok Stadium a vedení Wanderers za něj požaduje Ł15 miliónů.

 

Manager Boltonu přiznal, že pokud Arsenal nabídne klubu požadovanou částku, nebude moci nic dělat pro udržení Angličana v týmu. Cahill je považován za jednoho z nejinteligentnějších středních obránců v Premier League. Velice dobře hraje hlavou při standardních situacích, je odvážný ve hře dopředu, to jsou přesně ty vlastnosti, které Wenger od posily obrany očekává. Navíc angažování Angličana by bylo krokem Wengera pro dodržení nových podmínek v Premier League.

 

Šance : 70%, Gary by byl dobrým kandidátem, ale Wanderers by museli tak 3-4 milióny slevit

 

 

Shaun Wright-Phillips

 

Arséne Wenger je podle Sunu připravený zachránit Shauna od trápení u The Citizens. Rychlému křídlu se nedaří probít do základní sestavy Roberta Manciniho a Wenger je připraven ho „vykoupit“ za Ł5 miliónů.

 

Wright-Phillips se vrátil do Manchesteru v roce 2008 za částku Ł8,5 miliónů a podepsal 4 letý kontrakt s týdenním platem Ł60 tisíc. Po příchodu Manciniho odehrál jenom 7 zápasů v základní sestavě.

 

Šance : 1%, fotbalovou reinkarnaci by měl Shaun jít zkusit prodělat někam jinam

 

 

William Gallas

Podle Le Parisien mají největší šanci získat našeho stopera římské AS, Paris Saint-Germain nebo londýnská Chelsea. William je od prvního června volný hráč a největší zájem má právě AS. Nyní se proslýchá, že novým zájemcem je Chelsea, kde Gallas již v letech 2001-2006 hrál.

 

Nejvíce pravděpodobný je však návrat 78násobného francouzského reprezentanta do vlasti. PSG údajně připravuje atraktivní nabídku a Gallas by navíc nebyl jediným hráčem, který by bohatou kariéru zakončil v tomto klubu. Mezi hráči extratřídy, kteří dohráli svou kariéru v tomto klubu, byli například Makelele či Giuly. Navíc je pravděpodobný odchod stopera Sakhy do Bayernu, takže Gallas by měl místo v sestavě jisté.

 

 

Šance : 100%, že odejde z Arsenalu, kam, ví jen sám Willy

 

 

Diego Lopez

 

Arsenal údajně sleduje 28letého brankáře Villarealu. Lopez začal kariéru v Realu, ale v roce 2007 byl prodaný za Ł5 miliónů a podepsal kontrakt do roku 2014.

 

„Čtu všelijaké spekulace týkající se mé osoby, ale musím přiznat, že Premier League je velice zajímavá liga“, řekl Lopez k dotazu o „stěhování“ na ostrovy.

 

 

Šance : 0%, již žádného druhého Almuniu

 

/Patrick/