První trénink: K vidění Martinéz, Debuchy, Reine-Adélaïde či Zelalem

Na tento moment se mnoho fanoušků těšilo, první tým Arsenalu v úterý poprvé v sezóně absolvoval společnou tréninkovou sekci. Na tréninku se již neobjevilo trio hráčů Rosický, Arteta, Flamini, kterým na konci minulé sezóny vypršela smlouva a klub se rozhodl se zkušenými borci nový kontrakt nepodepsat.

Španělský záložník sice ukončil hráčskou kariéru, od příštího ročníku ho však stále budeme moci v Premier League vídat. Bývalý kapitán Arsenalu totiž přijal nabídku Manchesteru City, kde bude vedle Pepa Guardioly jedním z členů nového trenérského týmu. Tomáš Rosický se na evropském šampionátu zranil a kolují informace, že by stejně jako Arteta měl svojí hráčskou kariéru dovést ke konci. U francouzského záložníka zatím není jasné, kam jeho další kroky povedou. 

Na prvním tréninku chyběli účastníci Copa Americy(Alexis, Ospina, Campbell) i Eura(Čech, Szczesny,Xhaka, Wilshere, Özil, Ramsey, Koscielny, Giroud, Cazorla, Bellerin). Kvůli dlouhodobějšímu zranění se na tréninku neobjevili ani Jenkinson a Welbeck. K vidění nebyl ani Jon Toral, který by měl hostovat v Granadě.

Do úterní sekce se zapojil mmj. i: Martinéz, Gabriel, Monreal, Chambers, Elneny, Oxlaide-Chamberlain, Sanogo, Mertesacker, Walcott, Iwobi, Debuchy, Gibbs, či Gnabry. Vedle zkušených  hráčů týmu se na tréninku Arsenalu objevil také: Reiss Nelson, Marcus McGuane, Krystian Bielik, Reine-Adélaïde, Gedion Zelalem, Chuba Akpom. 

S odchozem trojice zkušených hráčů se u prvního týmu změnila i čísla na dresech. Reine-Adélaïde převzal po Flaminim dres s číslem 20, Alexis 7 po Rosickém, čímž si Iwobi vzal dres s číslem 17. Číslovku 8 na dresu převezme po Artetovi Ramsey. 

/arsenal.com/