Prvním cílem je deset bodů

Arsene Wenger si myslí, že je Arsenal v nejtěžší skupině ze všech, a odhaduje, že by mělo k postupu do vyřazovací části stačit deset bodů.

Před výkopem skupiny F Champions League, kdy hráče Arsenalu čeká ošidný výlet do Marseille, je jasné, že tým ve skupině čeká ještě loňský finalista soutěže Borussia Dortmund a lídr Série A Neapol.

Je to lákavý rozpis zápasů, ale taktéž trochu zastrašující, a Wenger si je vědom, velikosti úkolu, který před týmem leží.

“Pokud se podíváte na skupinu, tak bych řekl ano, je to nejtěžší skupina, protože všechny čtyři týmy mají šanci, aby se kvalifikovali dál,“ řekl.

“Znamená to, že každý zápas je v podstatě velmi důležitý. Průměrně je zapotřebí tak deset bodů, aby se tým kvalifikoval dál, takže to je náš úkol. Deset bodů ve skupině, která je tak těžká, jak ta naše, to je racionální číslo. S tím můžete projít dál.“

Arsenal nyní natáhl šňůru neporazitelnosti v zápasech venku ve všech soutěžích na devět. Zahrnuje také vítězství nad Bayernem Mnichov a Fenerbahce. Wenger věří, že další body venku jsou potřeba.

“Bude to hrát velkou roli, protože nemůžete předvídat, že vyhrajete absolutně všechny tři domácí utkání,“ řekl.

“Potřebujete body z venku, tak jako ve všech soutěžích. Začátek je velmi důležitý pro sebedůvěru týmu, aby vás to dostalo na dobrou pozici. Jestli se hraje doma nebo venku, je to v podstatě to samé. Pokusíme se prostě vyhrát.“

 

/Arsenal.com/