Richard Law jednal s vedením Velez Sarsfield

 

Z dobře informovaných zdrojů pochází zpráva, že vyslanec Arsenalu se dnes v noci setkal s vedením klubu Velez Sarsfield, aby zjistil možnost transferu Ricarda Alvareze. Za Arsenal jednal Richard Law, který se v Montevideu stará právě o tento přestup.

Law je součástí úzkého osobního týmu Ivana Gazidise. Je zodpovědný za projednávání smluv a je také konzultantem Steve Rowleye, který zodpovídá za skauting. Law přijel do Argentiny ve středu uprostřed spekulací, že právě on má dojednat přestup mladého záložníka.

Včera v noci se setkaly tři zodpovědné osoby, mezi nimi i prezident klubu Fernando Raffaini, aby projednaly a domluvily celou záležitost. Ale Raffaini potvrdil své předchozí stanovisko ve věci Alvareze. Konkrétně uvedl, že jenom nabídka ve výši 12 miliónů euro může přesvědčit vedení Veleze k prodeji svého hráče.

Budoucnost Ricarda byla v uplynulých dnech předmětem řady spekulací (psali jsme ZDE).  A dokonce Fox Soccer nepravdivě uvedl, že se uskutečnil bezplatný transfer a že Arsenal má již nového hráče. Argentinský klub však zůstal v klidu, protože hráč má ještě smlouvu na tři roky a je pokládaný za jednoho z nejlepších hráčů ligy.

I když vstupní rozhovory nepřinesly kýžený efekt, Law zůstává v Montevideu. Nepředložil Velezu žádnou konkrétní nabídku a zdá se, že k porozumění dojde asi velmi těžko, protože cena, kterou požaduje klub, je dost vysoká.

Arsenal má na argentinské talenty „čich“, je dobré připomenout, že klub ze severu Londýna jednal s takovými hráči jako Javier Mascherano nebo Angel Di Maria, než přestoupili do Evropy.


/Young Gunsfoto ilustrační/