Sir Chips Keswick je prezidentem Arsenalu

 

Arsenal oznámil, že Sir Chips Keswick byl jmenován novým prezidentem londýnského klubu.

Jmenování nového prezidenta je důsledkem rezignace Peter Hill-Wooda ze zdravotních důvodů. Odstupující prezident plnil funkce prezidenta od roku 1982 roku a nyní prochází rekonvalescencí po infarktu, který utrpěl v minulém roce.

Rodina Hill-Wood byla účastna ve vedení Arsenalu po řadu pokolení. Nejdříve byl prezidentem klubu děd Peter Hill-Wooda, Samuel, později jeho otec Denis.

„Bylo to těžké rozhodnutí, protože Arsenal byl velkou součástí mého života. Cítím se již lépe, ale myslím si, že je čas na takovou změnu. Chtěl bych poděkovat našemu hlavnímu akcionáři Stan Kroenkemu, za podporu. Vím, že Sir Chips bude dobrým nástupcem a povede klub dopředu“, řekl PHW.

Hill Wood se připojil k Arsenalu v roce 1962, kdy se jeho otec stal prezidentem. Od toho momentu stál u všech podstatných rozhodnutí klubu, včetně přestěhování na nový stadion.

„Peter byl skvělou součástí klubu, jeho jméno bylo ve vedení přes 51 let a jeho vize stály u úspěchů klubu. Bude nám chybět, ale chceme budovat budoucnost Arsenalu na jeho dědictví“, řekl Stan Kroenke.

73 letý Sir Keswick je fanouškem Arsenalu od dětství a ve vedení klubu je od roku 2005. Je bývalým prezidentem Hambros Bank a ředitelem Bank of England. Sir Chips bude pracovat společně s Ivanem Gazidisem na sportovních a finančních úkolech klubu.

„Jsem šťastný, že se Sir Chips rozhodl přijmout nabídku. Má velké zkušenosti v byznysu a bude naší velkou oporou v naší snaze získat poháry a přední místa ve fotbalové Evropě“, dodal Stan.

Nový prezident neskrýval poctění z vyjádřené důvěry  a slíbil práci ve prospěch klubu.

„Nejprve bych chtěl sdělit, že mě zarmoutila rezignace Petera. Přeji mu rychlé uzdravení a vše nejlepší. Rodina Hill-Wood měla velký vliv na Arsenal a jejich zásluhy jsou neocenitelné“.

„Cítím se poctěn, když přijímám tuto funkci. Arsenal je jeden z nejlepších klubů na světě, milovaný milióny fanoušků. Jsem připravený vést Arsenal k úspěchům“, řekl Sir Chips Keswick.

 

/arsenal.com/