Situace uvnitř klubu začíná nabírat dramatické obrátky


Podle anglických médií se rozhodla Lady Nina Bracewell-Smith prodat necelých 16% svých akcií, v případě jejich odkoupení pak může dojít k převzetí klubu buď Stanem Kroenkem či Alisherem Usmanovem…

Bývalá členka vedení Arsenalu, která odešla do ústraní před dvěma lety, už pověřila bankéře, aby našli potenciální kupce pro její akcie.

Americký miliardář Stan Kroenke v současnosti vlastní 29,98 procent akcií klubu, v případě přesáhnutí 30 procent ho britské právo nutí k tomu, aby podal nabídku k odkoupení celého klubu.

Kroenke navíc v nejbližších dnech očekává velký příjem, rozhodl se totiž prodat svůj podíl v klubu NFL St.Louis Rams.

Alisher Usmanov pak vlastní 26,29 procent akcií severolýndského klubu a třetí největší akcionář, Danny Fiszman, vlastní 16,11 procent. Všichni tito pánové by se tedy mohli pokusit o převzetí klubu, a v nejbližší době se očekává velmi tuhý boj především mezi oblíbencem vedení Arsenalu, Stanem Kroenkem, a Alisherem Usmanovem o to, kdo bude moct klub z hlavního města Velké Británie vlastnit.

Ovšem podle Daily Mailu připadá v úvahu i to, že by se Lady Smith mohla rozhodnout svůj podíl prodat ještě někomu dalšímu, protože je veřejným tajemstvím, že se Stanem Kroenkem nemá příliš dobré vztahy. Uvidíme, jak situace dopadne, pouze opakuji, že Kroenkemu stačí koupě 0,02% akcií, aby se mohl stát majoritním vlastníkem klubu.

/Sky Sports, Daily Mail, vlastní/