Středeční spekulace IV

 

Jsme v otevřeném přestupním okně a spekulace už není potřeba vyhledávat, naopak je přehazujeme vidlemi.

Pojďme se podívat alespoň na některé.

Japonský mladíček ve službách Arsenalu, devatenáctiletý Ryo Miyaichi, zanechal v loňské sezóně velmi dobrý dojem na hostování ve Feyernoodu. Natolik dobrý, že Feyernood by ho rád získal pro jarní část ligy. Alespoň to tvrdí Mirror. Pro letošní sezónu získal pracovní povolení v Británii, ale do prvního týmu Arsenalu se i vinou zranění neprosadil. Hostování je tedy správným krokem pro jeho fotbalový rozvoj. Zájem o jeho služby má i Fulham a Ryo by tak měl možnost získat cenné zkušenosti v EPL.

Jednání Garyho Cahilla, Boltonu a Chelsea o přesunu zmíněného hráče na Stamford Bridge nyní přešlapují na místě z důvodu, který částečně napovídá, proč o něj ztratil Boss v létě zájem. Chelsea hráči nabízí týdenní mzdu ve výši £50k, hráč ale požaduje více než dvojnásobek, konkrétně £120k. Při vší úctě ke Garymu volám rouhavě – proboha, za co?

Případ „Lukas Podolski“ je jako na houpačce – včera jsme se dozvěděli, že přestup v lednu je nemožná věc a Lukas údajně v přátelské a konstruktivní atmosféře jedná o prodloužení smlouvy, která mu skončí za 18 měsíců. Dnešní zprávy říkají, že veškerá jednání o prodloužení kontraktu jsou u ledu a hráč si vzal blíže neurčený čas na rozmyšlenou. To, co si Podolski údajně rozmýšlí, jsou nabídky z EPL.

V Arsenalu tento týden podstoupí dvoudenní zkoušku dvacetičtyřletý reprezentant Ománu Saad al-Mukhaini. Hráč momentálně hraje druhou ománskou ligu na postu krajního obránce.

Dnešní spekulace bych rád zakončil mým zamyšlením, zda vůbec potřebujeme posílit a případně na jakých postech. Čeká nás měsíc a půl bez „Afričanů“ a nabízí se tedy úvaha, že potřebujeme nutně pokrýt jejich nepřítomnost. Je otázka, zda je ideální cestou permanentní přestup. Za předpokladu, že se podaří dotáhnout papírovou „práci“ ohledně příchodu Henryho, máme vyřešen post hrotu, případně levého křídla. Zatím není prakticky využíván Park, který může hrát jak na hrotu, tak na křídle, otázkou zůstává jeho současná forma. V rezervě je například k dispozici ze zranění vyléčený a výše již zmíněný Ryo Miyaichi, o návrat bývalé formy bojuje Andrej Aršavin a častější zápasová praxe by mu mohla pomoci. Mohlo by se zdát, že útočné řady máme dostatečně silné a početné. Proti většině hráčů ale hovoří nedostatek zkušeností nebo špatná forma. Proto první post, kde vidím nutný příchod, je univerzální hráč na křídlo a hrot, popřípadě čistokrevný zabiják do vápna.

Záloha Arsenalu je nyní stabilní a očekává velkou posilu v návratu Jacka Wilsherea na trávník, snad již na počátku února. Pokud se Arsene Wengerovi podaří do té doby „neutavit“ ostatní hráče, v záloze nás bota tlačit nebude a během jara nám můžou po boku velmi jistě hrajícího Mikela Artety postupně vyrůst dva nejzářivější klenoty na Britských ostrovech. Věřím, že pokud se postupně Ramsey postaví na místo Artety a roli hráče hrající za hrotem převezme dravý Wilshere, a také pokud Alex Song prodlouží smlouvu s klubem, budeme v nebližších sezónách disponovat nejlepší zálohou mimo Pyrenejský poloostrov.

V obranně máme dva výborné stopery, kteří dokážou uhrát svůj part i na okraji obrany, Vermaelena a Koscielneho, slušným stoperem je i letní posila z Německa, jako univerzál se ukazuje i Djourou a o místo na slunci se bude stále více hlásit mladý Miquel. Velmi nás nyní trápí okraje obrany. O tato místa se nyní dělí převážně stopeři, svoje možnosti ukázal i Coquelin (a mně osobně se na tomto postu velmi líbil), ale v současném pojetí fotbalu obecně a při způsobu hry Arsenalu konkrétně jsou tato místa klíčová pro celý herní projev. Líbil by se mi tedy příchod krajního obránce, nejlépe univerzála, který může hrát i na křídle.