Středeční spekulace V

 

Dnes nás čeká pouze několik málo zpráv, o to zajímavějších.

Zpráva Mirroru ohledně možného příchodu Aly Cissokha z francouzského Lyonu nabývá konkrétnějších obrysů. Této variantě se věnuje i včerejší Daily Mail. Dvacetičtyřletý francouzský reprezentant má v úmyslu Lyon opustit a jeho současný zaměstnavatel by se případnému prodeji nejspíš nebránil, prootže má momentálně poněkud hluboko do kapsy. Na druhou stranu se Wenger opakovaně vyjádřil, že preferuje řešení krize na krajích obrany prostřednictvím hostování.

Stalo se jistým pravidelným koloritem, že se jednou za čas objeví ve spekulacích jméno Salomon Kalou. Není to náhoda – Boss se opakovaně vyjádřil na jeho adresu pochvalně a je známo, že se jej pokusil několikrát neúspěšně získat. Kalou trpělivě čekal na stálou příležitost v základní jedenáctce CFC, se svým herním vytížením ale dlouhodobě není spokojen. Je rychlý a technicky vybavený, může hrát na hrotu i na křídle (zvlášť levá strana mu sedí), je mu 26. Pokud bude za dobrou cenu, můžeme si z nákupního listu odškrtnout položku „posila do útoku, ideálně se zkušenostmi z EPL“.

Celý přestupový trh v Anglii by zase mohl řádně rozhýbat jeden velký nákup. Ejhle, co se to peče mezi Liverpoolem a Newcastlem? Bublina praskla a přestupová bomba loňského ledna v hodnotě £35m míří údajně zpět na Tyneside. Ano, je to tak, Andy Caroll i podle velmi mírných měřítek v Liverpoolu neuspěl. Všehovšudy 6 branek za rok, to je vizitka kanonýra. NUFC jsou ochotni koupit Carolla zpět za rozumných £10m.

Podle Sky Sports hledá Arsene Wenger levého obránce skutečně všude, nejspíš se už díval i doma pod postelí. Když ho nenašel tam, zamířil jeho zrak na místo ještě méně pravděpodobné – do Barcelony. V hledáčku Bosse je údajně Eric Abidal. Obránce Barcelony je ve dvaatřiceti ale velmi nepravděpodobnou variantou, bez ohledu na jeho fotbalové kvality.