Talking Heads: Arsenal v Tottenham Hotspur

 

Arsenal se střetne v neděli s Tot.enhamem v Premier League a v Talking Heads pro tento zápas jsou Dan Roebuck, David Hillier a James McNicholas z Gunnerblog.

Dan Roebuck, komentátor

Není od věci tvrdit, že půjde o jedno z největších derby v patnáctiletém funkčním období Arséne Wengera. Arsenal musí odhodit zklamání z posledních týdnů a soustředit se na důležitý nedělní zápas na Emirates Satdium. V sázce není pouze umístění v top four, zápas je provázen hrdostí, která se z pohledu Arsenalu posunula na ještě vyšší úroveň. Arsenal není zvyklý na to, že jsou na tom jejich sousedi lépe a tak se musí se situací vyrovnat nejlepším možným způsobem – porazit je. To*tenham míří do zápasu s plným sebevědomím po skvělém startu do sezóny. Ale tohle je jiný zápas, jiná výzva, zrádná překážka, kterou musí Arsenal překonat, pokud chce pomýšlet na zakončení v top čtyřce.

David Hillier, host ve studiu

Nedělní zápas je pro Arséna a jeho tým nejlepší příležitost, jak zareagovat na kritiku, která se na ně za poslední týden sypala. Na formě v derby nezáleží a Arsenal se potřebuje této příležitosti zhostit, protože ačkoliv budou Sp*rs sebejistí, budou se muset mít na pozoru. Porážka na White Hart Lane dříve v sezoně a nedávné vypadnutí ze dvou pohárů dodává Arsenalu potřebnou motivaci. Všichni víme, že Adebayor nadělá problémy a Parker bude pilně pracovat, ale všichni hráči Arsenalu budou mít vážný důvod, aby předvedli dobrý výkon. Arséne bude jistě chtít, aby ze sebe vydali všechno  – jak psychicky, tak fyzicky – protože méně než stoprocentní výkon nebude stačit. Jsem si jistý, že kluci přijmou výzvu a ukážou manažerovi i fanouškům zač je toho loket. Tohle není jenom zápas, ale odrazový můstek pro zbytek sezóny. Tipuji vítězství 3:2 díky dvěma gólům RVP. Come on You Gooners!!!

James McNicholas, Gunnerblog

Arsenal jde do zápasu s desetibodovou ztrátou na sousedy a mnoho fanoušků nevěří, že To*tenham přemůžeme. Ale je třeba se soustředit na honbu za čtvrtým místem. V tomto zápase jde o body a o hrdost. Zatímco se zoufale potřebujeme zbavit Chelsea, Liverpoolu a Newcastlu a zajistit si tak místo ve špičce evropského fotbalu, derby je skvělá možnost jak napravit  porážky s Milánem a Sunderlandem, které oslabily naší morálku. Fanoušci určitě zaměří svou pozornost na Emanuela Adebayora a doufejme, že na pozoru se budou mít i naši obránci.  Adebayor je jeden z mnoha hráčů To*tenhamu, který má schopnost nás ohrozit a náš tým musí předvést značně zlepšenou hru, abychom vyšli ze zápasu jako vítězové. Porážka by byla třetí v řadě a přinesla by pocit bídy a zmaru. Pro Arséna je to skutečně jedno z nejdůležitějších derby.

 

/arsenal.com/