Talking Heads: Wolves v Arsenal

Máme tady další zápas Arsenalu a v pravidelné rubrice se k němu vyjádřují Dan Roebuck, Adrian Clarke a YW z blogu A Cultured Left Foot.

Dan Roebuck, komentátor

Zvedněte ruce, kdo jste si mysleli, že Arsenal půjde do tohoto zápasu v tak silné pozici… No, já tedy ne. Jakoby nestačilo vítězství nad Man City, Tot*enham doma podlehl Norwichi a Chel*ea zahodila vítěznou pozici na Fullhamu. Newcastle sice pokračuje ve vítězné šňůře, ale Arsenal si drží pole position pro důležitý finiš mezi nejlepšími třemi. Wolves bychom měli porazit, ale v žádném případě je nesmíme podcenit. Nepřekvapilo by mě kdyby Arséne Wenger zamíchal se sestavou – hráči jako Alex Oxlade-Chamberlain, Aaron Ramsey a André Santos by mohli být zpět v základní sestavě. Johan Djouru má před sebou dvě hry po boku Thomase Vermaelena ,jelikož Laurent Koscielny je suspendován, a může tak prokázat své kvality. Očekávám vítězství na venkovním hřišti – pokud se budou hráči plně soustředit, pak není co řešit.

Adrian Clarke, host ve studiu

Je zásadní, aby hráči Arsenalu po zaslouženém vítěství se Citizens nebyli na Molineux laxní. Vlci jsou téměř jistými adepty na vyřazení, takže vítězství v tomto zápase bych označil za povinné, vzhledem k udržení třetího místa. Pokud tomu bude přístup i chuť odpovídat, nedovedu si představit, že by Arsenal šlápl vedle. Líbí se mi křídla Wolves – Michael Kightly a Matt Jarvis, ale kromě nich nevidím žádnou vážnou hrozbu a v defenzivě byli letos otřesní, takže čekám, že si Arsenal vytvoří spoustu gólových příležitostí. Pokud základní jedenáctka nastoupí do zápasu ve správném tempu, mělo by to být pohodlné vítězství. Nechceme si přeci sypat popel na hlavu kvůli promarněné příležitosti.

YW, A Cultured Left Foot

Nedělní vítěství bylo nesmírně důležité, zvláště po pondělních výsledcích, které nám přály. Středa je možností jak využít výpadky Sp*rs a Chel*ea a zvýšit tak náskok. Po pravdě je teď větši hrozbou Newcastle. Thomas Vermaelen v neděli řekl,  že hráči nesmí usnout na vavřínech a přesně to je klíč k úspěchu. Soustředěný Arsenal je více než schopný porazit Wolves a Wigan, nehledě na to jak moc bodů zrovna potřebují. Je třeba se vyhnout chybám, které předurčily špatný výkon s QPR,  protože pouhá přítomnost na venkovním stadionu nestačí. Hráči si zaslouží velkou chválu za to, že se dostali do pozice kde řídí svůj osud, alespoň co se Ligy Mistrů týká a byla by škoda nevyužít skvělé příležitosti.

/arsenal.com/