TK po Manchesteru City: Musíme přijmout, že v posledních dvou utkáních byli lepší než my, přiznal Wenger

Krize se prohlubuje. Arséne Wenger se svým týmem podruhé za sebou prohrál proti Manchesteru City 0:3, díky čemuž je momentální ztráta na TOP 4 deset bodů. Francouz po zápase odpovídal:

na to, jak hodnotí výkon týmu…
Po fyzické stránce to byl zápas na TOP intenzivní úrovni. Fyzicky jsme předvedli náš nejnáročnější výkon sezóny. Oba týmy do toho dali po této stránce hodně. Věděl jsem, že první poločas může být pro nás složitý, protože z nedělního utkání jsme vyšli s nízkou úrovní sebevědomí. Soupeř šel do klání s velmi pozitivním přístupem, z tohoto důvodu také využil každou naši defenzivní slabinu, kterou jsme v úvodním poločase ukázali. Prohráli jsme proti celku TOP kvality, který je momentálně nejlepším týmem v zemi. Jejich kvalita a jejich vysoké a naše malé sebevědomí, to hrálo velkou roli v celém utkání. Úvodních dvacet minut druhé půle jsme kontrolovali hru. Potřebovali jsme proměnit penaltu, abychom se dostali zpět do zápasu. Ten moment byl poté takový zabiják zbytku duelu.

na to, jak je v této chvíli nebezpečný nedostatek sebevědomí…
Pokaždé je to nebezpečné. Znovu ho získáte tím, že vynaložíte úsilí a v daných okamžicích, které jsou velmi složité, zůstanete jednotní.

na to, že sebevědomí upadá rychle a zpátky se vrací pomalu…
Nahoru se drápete po schodech, zatímco dolů jedete výtahem. O tom celém sebevědomí je. To je to, co musíte ukázat, tedy že máte úroveň na to, abyste byli v Arsenalu.

na to, jak bolestné je sledovat City při tom, co jsme ostatním týmům prováděli v minulosti sami…
Pokud vaše sebevědomí není zrovna nejlepší, první věc, která přichází, je nestabilita ve vašem pohybu či spontánní stránka vaší hry. Mohli jste to vidět i dnes večer. Nepopírám jejich kvalitu, protože mají TOP kvalitu, ale v současné době procházíme složitým obdobím. To je bohužel součást fotbalu.

na to, jak znovu získat sebevědomí na svoji stranu…
Tím, že uvnitř zůstaneme jednotní a soustředění na další utkání, abychom pokračovali ve vynakládání úsilí.

na to, že celkový skóre ze dvou vzájemných zápasů proti City je 0:6…
Všechny tyto závěry nechám na vás, protože každé utkání je odlišné. Jakmile v prvním poločase využili každou svoji příležitost, jednalo se pak pro nás o velkou výzvu. V této chvíli musíme přijmout, že v posledních dvou utkáních byli lepší než my.

na to, zda u trenérského sedla zažil složitější období…
To netuším. Nesrovnávám situace, s kterými jsem se setkal dříve. Je to součástí moji práce, vypořádat se s danou situací, být naprosto zavázaný a zůstat soustředěný na následující duel.

na to, jak je složité, když se fanoušci otáčí zády…
Chcete, aby fanoušci byli šťastní, když prohráváte 0:3? Jsem překvapený, že jste překvapení.

na to, zda očekával nízkou návštěvnost…
Zajisté se jednalo o kombinaci počasí a nedělního zklamání.

na to, že tuto neděli bude tým pod masivním dohledem…
Jsme na to připraveni a pokaždé jsme, takže to se nemění.

na to, zda věří, že v týmu je dostatek bojovnosti…
Ano, samozřejmě. Jsem o tom přesvědčený. V životě není nic nastálo, teda kromě soudů jiných. Ty jsou v životě nepřetržité, ale jinak v životě není nic nastálo. Je to dáno tím, jak odpovíte a jakou soustředěnost a úsilí vynaložíte, abyste ukázali, že se věci otočí.

na to, zda Mkhitaryan, Özil a Aubameyang toho od vítězství proti Evertonu udělali dostatek…
Potřebují čas, aby se adaptovali, ve sportu se to mění rychle. Jedná se o část moderního sportu. Musíte to přijmout. Každý zápas, který prohrajete, v současnosti znamená, že jste pod velkým tlakem. Daní hráči se k nám připojili teprve nedávno a jsem si jistý, že se jim bude dařit.