Ve stínu Evropské ligy se v neděli hraje 35. kolo Premier League. A významné bude z několika důvodů.
Tím hlavním se může pro řadu fanoušků zdát první střet Arsenalu proti Alexisovi, který v klubu působil tři a půl roku. A podle Wengera to bude zvláštní ho potkat v jiném týmu.
„Nepřijal nabídku na prodloužení smlouvy a nejlepší varianta, jakou jsme mohli z jeho odchodu dostat, byla výměna za hráče kvalit Mkhitaryana,“ vrátil se k celé záležitosti francouzský trenér.
„Pro něj se jednalo o přestup do dalšího velkého klubu. Obě strany měly nakonec zájem, aby se celý transfer uskutečnil,“ pokračoval Wenger, kterému právě Alexis poslal k překvapivému odchodu soukromou zprávu, ať se mu daří v další etapě.
.@Alexis_Sanchez has spoken ?
Are @Arsenal better without him? pic.twitter.com/QrM4Shpbvy
— JD Football (@JDFootball) April 27, 2018
„Samozřejmě bude divné hrát proti Alexisovi. Jediná věc, kterou nezměnil, jsou klubové barvy, v Manchesteru také mají červenou,“ poukázal kouč.
„Měl silné pouto s kloubem a navíc tu strávil několik let. Dařilo se mu zde extrémně dobře,“ dodal k hráči, který v letošním ročníku za oba kluby vstřelil devět branek a na šest přihrál.
Je to mezi námi mírumilovné. Už jsme si blíže.
Další příběh napíše poslední utkání Wengera na Old Trafford, kde svedl obrovské bitvy se Sirem Alexem Fergusonem. Převážně se jednalo o zápasy na začátku nového století.
„Nyní je to mezi námi mírumilovné. Oba dva jsme se uklidnili a čas pokaždé dodá na respektu. Soupeřili jsme proti sobě a oba jsme se vysoce identifikovali s našimi kluby, jelikož jsme tam zůstali dlouhou dobu,“ rozpovídal se o velké rivalitě.
„Pro oba to byla více než jen práce manažera u profesionálního klubu. Silně jsme byli spojeni s klubem a prožili své love story,“ nezapomněl si připomenout na úspěchy.
Arsene Wenger confirms he met Manchester United and turned down chance to become their manager when Alex Ferguson was going to leave in 2002: “I don’t regret turning down the United job. Arsenal is the love of my life”
— Kaveh Solhekol (@SkyKaveh) April 27, 2018
„On má tu svoji s Manchesterem United, já pro změnu s Arsenalem. I kvůli tomu bylo možná v sázce více než jen vítězství,“ uvědomuje si.
„Už jsme si blíže. Máme dobrý vztah a udržujeme si naše individuální vzpomínky,“ uzavřel Wenger.
/arsenal.com/