Konec:U-21 Newcastle vs U-21 Arsenal: 1-2

Před úterním zápasem prvního týmu Arsenalu proti Leicesteru, se v pondělí od 20:00 SEČ představí naše U-21 na hřišti Newcastlu.

V sestavě mládežnického týmu se též představí osmnáctiletý Stefan O’Connor, který si v prosinci splnil dětský sen většiny fotbalistů. Na hřišti Galatasaraye zahrál si Ligu Mistrů.

Mladý obránce přišel na hřiště v 77. minutě, když na pravém beku vystřídal Mathiea Debuchyho. Jako ortodoxní stoper tak nastoupil na neobvyklé pozici.

O’Connor ovšem věří, že tahle ,,těžká“ zkušenost mu pomohla dospět.

,,Bylo to obtížné, protože pravého obránce nehrávám. Nikdy jsem na té pozici nehrál, ale samozřejmě že chcete hrát kdekoliv. Byl to skvělý zážitek, Champions League je skvělé místo, kde začít! Později mi boss řekl: ,,Výborně.“

O´Connor pravidelně nastupuje za U-21 Arsenalu a jeho další výzvou je lídr Premier Academy League, Newcastle United. Mladý obránce je přesvědčený, že nyní se může konat odplata za porážku 1-2, kterou Arsenal s Newcastlem utrpěl na začátku sezóny.

,,Když jsme proti nim hráli doma na začátku sezóny, tak jsme měli skutečně mladý tým. Nyní máme ovšem v týmu několik hráčů z prvního týmu a jsem přesvědčený o tom, že je tentokrát porazíme.“

,,Pamatuji si, že jsme hodně drželi míč a vytvořili si mnoho šancí. Oni měli pouze dvě příležitostí, ale obě dokázali využít a vyhráli zápas. V současné době jsou vedoucím týmem ligy, takže hrát proti ním bude těžké.“

Sestava Arsenalu:

Iliev, Smith, O’Connor, Dobson, Bola, Kamara(90. Chatzitheodoridis), Maitland-Niles, Zelalem(84. Eyoma), Crowley, Gnabry(67. Lipman), Iwobi

Náhradníci: Huddart, Wright, Chatzitheodoridis, Eyoma, Lipman.

Arsenal prvním poločase vedl 1:0, ve 37. minutě se prosadil Alex Iwobi. Domácí tým sice v 56. minutě vyrovnal, vítězství pro Arsenal v závěru ovšem zajistil Lipman. Serge Gnabry odehrál 67 minut.