Úterní aktuality a spekulace

Sice to po ránu vypadalo slibně, ale zase tak moc nesmyslů se na poli spekulací neurodilo.

Jak psal již krtek včera, sílí spekulace na téma Olivier Giroud. Dokonce i seriózní Goonertalk neodolal a přichází s informací, že k rukám vedení klubu z jihu Francie dorazila oficiální nabídka ze severu Londýna, která zdá se splňuje všechny požadavky. Trenér Montpellier Rene Girard se pak prokecl do rádia RMC a fanouškům sdělil, že hráč si přeje odejít a rozhodnutí tak je již jen na prezidentovi klubu (jak nečekané). Arsenal nabídl za hráče údajně 13 miliónů liber, což je na chlup přesně ta částka, kterou má Giroud ve smlouvě a po zaplacení které ho klub musí uvolnit. Závěrem se sluší napsat, že Olivier vstřelil letos ve 36 zápasech 21 branek. Žel bohu to bylo v lize francouzské a ta se od té anglické značně liší. Své by o tom mohl vyprávět třeba Marouane.

Flavio Ferraria, agent Johana Djourou, se zdá rozhodnutý užít si svou letní chvilku mediální slávy. Jinak by totiž nepouštěl každý druhý den informace tisku, kam že to má Johanka namířeno. Faktem ale je, že Djourou si u nás moc nezahrál a nebýt různých zlomenin a operací, těch 14 zápasů na greenu by bylo jenom jeho snem. A protože kvůli herní absenci přišel o místo v reprezentaci, chce dát Arsenalu sbohem a jít kamkoliv, kde bude hrát. A podle agenta je to jeden den Itálie a druhý den zase Španělsko. No, Johanka na mě vždy působil inteligentně, tak snad se nenechá agentem vláčet po celé Evropě a vybere něco rozumného.

Andrei Arshavin sice odehrál jen jeden zápas na Euru, ale již nyní si jej Metro vyhlédlo jako hlavní přestupový trhák tohoto léta a sepisuje o něm pomalu pohádkový příběh, jak malý carevič se do rodného sela navrátil a kariéru hodnou ruského bohatýra udělal. Dojemné. Já bych ale se závěry o něčím zájmu počkal, jestli Andreie náhodou nepřestane Euro bavit tak jako EPL. V něm se nikdo nevyzná. Jedinou „cenou“ informací Metra je ta, že se Arshavin v lednu s Bossem pohádal a vytrucoval si odchod do Ruska na hostování. Za to mu údajně Boss hrozí prodejem. Za hráče požaduje 8 miliónů liber, zatímco Zenit nabízí pouho pouhých 5. To bude ještě nesmyslů napsaných na toto téma, ach jo…

Fabio Quagliarella našel zřejmě někde pohozené loňské noviny a přečetl si článek o Cescově barcelonské DNA. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit jeho názor, že ani pokud by van Persie bral mnohonásobně víc než jeho budoucí spoluhráči v Juve, nikdo z nich by mu údajně nezáviděl a všichni by na vetřelce z Premier League hráli, aby byl ještě slavnější a ještě bohatší. Vypadá to, že celé Juve nehraje za peníze ale pro zábavu a má to prostě v krvi. Takové turínské DNA. Teď už si jen počkat na další vyšetření tělních tekutin, či možná lépe na výsledky policejního vyšetřování, kdo ze Staré Dámy v tom zase jede. Upřímně, Robin by také mohl klidně za určité konstelace a v případě přestupu do Turína, hrát i druhou italskou. A tak se znovu sám sebe ptám : co sakra za tím váháním našeho kapitána vězí. V tom Colney snad musí být v šatně nějaká kapitánská infekce, či co.

Chillax

Patrick

/různé zdroje/