Úterní aktuality a spekulace

 

Anglie se, včetně novinářů, připravuje na předposlední zápas synů Albionu na Euru a tento fakt se podepsal i na množství spekulací kolem EPL a tedy i Arsenalu. Díky bohu, můžeme si trochu vydechnout.

I přes vyřazení Holandska, nebo možná právě i proto, startuje 677. díl telenovely „Odcházení Robina van Persie“. Předmluvu k dílu zajistil exkanonýr Alan Smith, který varuje fanoušky Arsenalu, aby si začali pomalu zvykat na život bez svého kapitána. Pro ty, kteří se v našich kapitánech už začínají trochu ztrácet, dodávám, že se jedná o kapitána z Modelové řady 2011/2012. Alan je názoru, že nákupy Bosse (Podolski a Giroud) svědčí o tom, že Arséne Wenger se již smířil s odchodem RvP a připravuje novou kostru útoku. Mezi adepty o služby van Persieho zařadil London24, který Alana „cituje“, nově vedle Realu a Citizens i pařížské PSG. Novináři zřejmě hledají Robinovi práci, do které by mohl dojíždět z Londýna klidně i vlakem. Takový Eurostar to na St Pancras International  zvládne za pouhé dvě hoďky a dokonce nově s internetovým připojením i v tunelu. Myslím, že Robin ani vteřinu nezaváhá.

Alan sice tvrdí, že Rvp je kanonýrem tělem i duší a že neposílí žádný anglický klub, jiného názoru je ale goal.com, který si pohrává s přestupem vanTastica do Manchesteru. Jejich konstrukce má ale jeden háček a to jsou finance. Cena ropy klesá, šejci si zřejmě pořídili kalkulačku a spočítali si, na kolik že je vlastně ten mistrovský titul vyšel, a tak z tábora Citizens zní, že více než 15 miliónů liber za van Persieho nikdo nedá. A to je zdá se voda na mlýn vedení našeho klubu, které dalo údajně všem na vědomí, že za méně než za 25 miliónů Robina neprodá. Raději ho za rok pustí zadarmo. Vabank? Kolektivní ztráta rozumu?  Možná, ale tato taktika zdá se začíná slavit úspěch. Protože kdo ví, co vlastně bude za rok. Včetně ceny ropy či zdraví holandského snajpra. Osobně bych Robinovi doporučil, aby se urychleně porozhlédl po nějaké propisce, honem rychle přestal poslouchat agenta a podepsal. Dokud je nabídka na 140 tisíc týdně a 5 miliónové všimné ještě vůbec na stole, že?

Ze seznamu novinářských posil si může podle dailymailu Arséne odškrtnout Victora Mosese z Wiganu. Roman se probudil a poslal vedení The Latics jasný signál s kopií šeku na 10 miliónů liber a tak je nad slunce jasnější, že Chelsea dostane další posilu. Dave Whelan má penízky rád.  

Nicklas Bendtner před Eurem řekl, že svou budoucnost bude řešit po šampionátu. A to neměl dělat. Novináři mají sloní paměť a tak hned po zápase s Portugalskem někteří spočítali, že Dán této reprezentaci vstřelil v kariéře již 6 branek. A odsud je pro investigativního novináře z talksportu přes malý oslí můstek pouze krůček ke konstrukci, že Benfika už oslovila Arsenal a chce hráče, který vstřelil v dresu Sunderlandu 8 branek ve 30 zápasech, koupit hned na začátku transferokna a tím ho vyfouknout tureckému Galatasarayi a zajistit si tak konkurenční výhodu před svými soupeři v Primeira Liga. Agátha Christie musí tiše závidět…

Chillax.

Patrick

/různé zdroje/