Van Persie: Věřím v náš tým

Robin van Persie dnes oslavil své 27. narozeniny, ale rád si počká na svůj dárek do května (máje), pokud se Arsenalu podaří získat titul.

Holandský útočník se vrátil do tréninku na Members Day v úterý, po pauze která následovala jízdě Nizozemska až do finále Mistrovství Světa.

Van Persie pracoval na své fyzičce a poté čelil otázkám fanoušků na Speciálním Members‘ Q&A (otázky a odpovědi pozn. překl.) společně s Andreyem Arshavinem, Tomášem Rosickým a Emmanuelem Ebouem.

Zranění vazů s kotníku vyřadilo Robina na 5 měsíců minulé sezony a on si to chce v následující sezoně vynahradit. Van Persie se zavázal fanouškům k zisku titulu, aby je odměnil za jejich podporu a aby odměnil tým za způsob jakým hraje.

„Nikdy jsem nepřestal věřit v Arsenal“ řekl. „Miluji tento klub. Toto je můj sedmý rok zde. Arsenal mi dal příležitost stát se dobrým hráčem a já to chci oplatit klubu, fanouškům, každému trofejemi.“

 „Miluji styl myšlení v Arsenalu, způsobem jakým hraje skutečně vyčnívá. Znám dva týmy, které hrají podobný fotbal, jsme to my a Barcelona. Některé týmy se pokoušejí, ale ve skutečnosti se tomu stylu nepřibližují. Mluvil jsem s kolegy v reprezentaci z jiných velkých klubů, které mají jiný způsob myšlení.“

„Ale já preferuji náš způsob, velice. To je proč věřím a nepřestávám, ani když jdou věci proti nám.“ 

Van Persie se z hráčského tunelu vynořil s novým číslem na zádech, ve kterém se ve čtvrtek vyfotil na letošní týmovou fotografii. Vzal si dres s číslem 10, které bylo nedávno uvolněné po odchodu Williama Gallase. Při Q&A Robin vysvětlil, proč se pro změnu rozhodl.

„Těším se na nošení dresu číslo 10, hodně moc“ řekl „vždy jsem hrál s číslem 10, když jsem byl mladší, ale nikdy se mi to nepoštěstilo od doby, kdy jsem se stal profesionálem, takže se na to velice těsím a je to pro mne speciální číslo, protože Dennis Bergkamp jej nosil 11 let.“

„Jsem velmi šťastný, že budu nosit toto číslo, mělo by být nošeno útočníkem, nebo záložníkem.“

Zdroj: /arsenal.com/