Vermaelen a Squillaci jsou zranění, přestup stopera je nevyhnutelný

Arsene Wenger bude pravděpodobně donucený posílit v lednovém termínu svůj tým, protože se objevila dvě další zranění.

 

Sebastien Squillaci si zranil v sobotním utkání s Leeds United podkolenní šlachu a dále se ukázalo, že ke hře není připravený ani Thomas Vermaelen. Belgičan při tréninku znovu ucítil bolest v oblasti achilovky a po prohlídce není lékařský tým schopen určit datum jeho návratu na hřiště.

To znamená, že Arséne Wenger bude muset získat dalšího stopera. Zajímá se o Gary Cahilla a Pera Mertesackera. Francouzský trenér může také znovu zvážit transfer Phila Jagielky, o kterého se zajímal již v létě.

Zranění Squillaciho znamená, že manager má pro první tým k dispozici pouze dva středové obránce –  Laurenta Koscielného a Johana Djouroua. Ve zmiňovaném utkání v rámci FA Cup  proti Leeds United byl na lavičce náhradníků ještě stoper z rezervy Ignasi Miquel.

„Squillaci je zraněný“, přiznal Wenger.

„Mám tedy nyní jen dva zdravé stopery, s tak malým počtem obránců nemohu pracovat. Je to problém, který musíme co nejrychleji vyřešit“.

Ještě před zraněním francouzského stopera manager The Gunners netajil, že případné obnovení zranění Thomase Vermaelena by znamenalo nákup nového středního obránce.

Wengerovým favoritem se zdá být Cahill,i když manager Boltonu Owen Coyle by o svou hvězdu přišel jen velice nerad. Pokud ale Wanderers zfinalizují přestup Davida Weathera z Middlesbrough, mohl by Coyle reprezentačnímu obránci odchod na sever Londýna dovolit.

/Mirror Football/