Wenger: Budu o své hráče bojovat

Arsene Wenger slíbil, že bude přes léto bojovat o své hvězdné duo, Cesca Fabregase a Samira Nasriho, a udělá vše proto, aby je udržel na Emirates.

Gunners musí letos opět přetrpět letní přestupové spekulace ohledně Cesca Fabregase a jeho přestupu do rodného Španělska.

Samir Nasri je také velmi silně spojován s odchodem z Emirates Stadium. Do konce kontraktu mu chybí jediný rok a Manchester United se jej pokouší zlákat a nabízí za něj Arsenalu 20 milionů liber.

Zprávy informují o tom, že byla Samirovi nabídnuta lukrativní nabídka 110 tisíc liber týdně, aby na severu Londýna zůstal. Arsene Wenger dal jasně na vědomí, že chce oba hráče udržet.

“Naše pozice je stále stejná. Chceme Cesca udržet a budu tvrdě bojovat, aby se mi to povedlo,“ řekl Wenger pro oficiální klubové stránky.

“U Samira Nasriho je to úplně stejné. Budeme dělat vše, abychom jej udrželi.“

Cesc Fabregas byl vyřazen z předsezónní Tour v Asii kvůli svalovému zranění. Místo něj pocestuje japonský mladík Ryo Miyaichi, který strávil úspěšné jaro ve Feyenoordu.

“Budu brát nejsilnější možnou sestavu, ale Fabregas nepocestuje, protože má malý svalový problém. Zůstane a bude trénovat tady.“

“Ještě není jasné taky o Ebouem, který má problémy s lýtkem.“

Wenger také odmítl náznaky, že by bral Miyaichiho do Malajsie a do Číny jen proto, že je to marketingově výhodné. Prozradil, že by osmnáctiletý křídelník mohl být v jeho plánech pro příští sezónu.

“Jede s námi, protože je kvalitní,“ řekl manažer.

“Je to pro něj velká příležitost aby prokázal, že je dost dobrý, aby hrál za Arsenal.“

“Všichni se budou velmi těšit, až jej uvidí v Asii hrát.“

Očekávaná posila Gervinho měla podle médií projít v Arsenalu lékařskou prohlídkou a očekává se, že bude brzy čtyřletý kontrakt potvrzen.

Známý je také zájem Arsenalu o obránce Boltonu Garyho Cahilla a záložníka Valencie Juana Matu. Wenger potvrdil, že shání několik nových tváří do svého týmu.

“Můžu slíbit, že budeme pracovat velmi pilně a budeme pracovat dlouho do noci, abychom dosáhli svých cílů na přestupovém trhu.“

Wenger má samozřejmě k dispozici dostatek financí, když k tomu ještě nedávno odešel do Manchesteru City levý obránce Gael Clichy, za kterého Wenger obdržel 7 milionů liber.

“Každý potřebuje hráče na stejné pozice. Jsme klub na nejvyšší úrovni, a proto potřebujeme očekávanou kvalitu, abychom náš tým posílili.“

“Chápu lidi, kteří říkají: Máš peníze, tak nakupuj. Ale není to jen tak. Musíme najít kvalitu, kterou potřebujeme.“

/skysports.com/