Wenger: Nabídka za Balea je vtipná

Arsene Wenger si myslí, že by to byl totální vtip vůči finančnímu fair play, pokud by Real Madrid zaplatil 105 milionů liber za Garetha Balea.

Tottenham nemá vůbec v plánu prodávat svého hvězdného hráče, ale španělský gigant potvrdil, že je připraven tuto přestupovou situaci vyřešit. Byl by to přestup rekordních rozměrů.

Wenger má dojem, že takové částky by šli absolutně proti novým regulím UEFA, které se snaží o to, aby všechny kluby hospodařily s vyrovnaným rozpočtem.

“To by byl opravdu vtip. Je to docela udivující, že v roce, kdy se zavádí finanční fair play, se fotbal úplně zblázní,“ řekl manažer Arsenalu, který zatím nezkompletoval žádný významný přestup, i když má značné finanční prostředky.

“Divili byste se, jaký vliv a efekt to má na fotbalový svět. Vypadá to, jakoby každý hráč byl horší než předtím.“

I přes značnou rivalitu mezi londýnskými kluby, by Wenger nerad viděl Balea, jenž si svými výkony minulé sezóně vysloužil cenu Professional Footballers Association Player of the Year a Football Writers Association Footballer of the Year, odcházet z Premier League.

“Nikdy není dobře, když přijdete o velkého hráče,“ dodal Boss Gunners. “Je to britský hráč a já věřím, že je důležité, aby si Premier League takové hráče udržela.“

 

/Skysports.com/