Wenger: Nasri je nebezpečný všude

Arséne Wenger si pochvaluje letní příchod Samira Nasriho, podle něj totiž dokáže jeho krajan nastoupit na jakékoli pozici v záloze…

Nasri, který přišel v létě z Marseille za 12 miliónů liber, se vyjádřil, že by rád dostával šance ve středu zálohy, kde obvykle hrává zraněný Cesc Fabregas.

21-letý záložník podle mnohých odborníků rozhodl o vítězství nad Boltonem, poté, co se ho Wenger rozhodl přemístit právě do středu záložní formace namísto Abou Diabyho.

Nasri zatím prožívá celkem úspěšnou sezónu, vstřelil totiž již pět branek, včetně dvou do sítě Man United.

Wenger si myslí, že francouzský playmaker je pro obrany soupeřů nebezpečný z jakékoli pozice v záloze.

„Když se ho zeptáte, na jaké pozici by rád nastupoval, odpoví vám, že ve středu zálohy. Tam je nejvíc sebejistý, což je jasně vidět.

Je to ale velmi univerzální a všestraný hráč, který během zápasu rád mění svoje pozice, chvíli hraje napravo, chvíli nalevo, chvíli ve středu.

Samir je velmi konstruktivním typem fotbalisty, dokáže se prosadit sám, anebo dokáže vymýšlet gólové šance pro své spoluhráče, takže je to pro nás velmi důležitý hráč.

Je velmi rychlý, rozumí si skvěle s míčem, ve své hře ale většinou používá především to, že dokáže přejít přes několik hráčů.

Jeho náběhy s míčem jsou pro obrany soupeřů smrtelné, ale má tak rád míč na svých nohou, že většinou nepoužívá svou rychlost k tomu, aby přesprintoval obránce soupeře.

Nyní se snažíme o to, aby jeho hra byla více vyrovnaná.“

Wenger se také vyjádřil k v tisku promílaném přestupu Kaká do Manchesteru CIty.

„Myslím si, že jednou z věcí, podle které posuzujeme manažera, je poskytnout mu tým, a pozorovat, kam se až s tím stejným mužstvem dokáže dostat.

Anglie měla před 15 lety skvělý přestupní systém, protože přestupní okno se uzavíralo až na konci dubna, a to bylo velmi dobré. Nyní se ale rozhodli rozdělit přestupní období na dvě části, což se mně osobně vůbec nelíbí.“

Francouzský manažer také prohodil pár slov k dnešnímu zápasu s Hullem:

„Chceme pokračovat i nadále v našem progresu, nejde tady vůbec o pomstu za prohru, kterou nám uštědřili na Emirates.

Cítíme, že se neustále zlepšujeme, takže chceme i nadále zůstat soustředění, a tento zápas vyhrát.

Jsem přesvědčený o tom, že máme solidní tým, který dokáže vyhrávat i venkovní zápasy.“

/teamtalk/