Wenger : Nepotřebujeme koupit brankáře

 Nečekejte, že se Arsène Wenger vrhne po novém brankáři, až příští měsíc začne zimní přestupové okno.

Manager Arsenalu byl v létě spojován s velkým množstvím brankářů – včetně Marka Schwarzera, který proti Arsenalu nastoupí v sobotu – ale jeho víra v současné brankáře Arsenalu se v posledních měsících začíná vyplácet.

 

Lukasz Fabianski podpořil svoje nároky na brankářskou jedničku sérií působivých výkonů od zranění Manuela Almunii a Wojciech Szczesny neobdržel branku v posledních 270. minutách za první tým.

 

Což jsou důvody, proč Wenger nevidí důvod v lednu podepsat nového brankáře.

 

„Ne, už jsem se na toto téma rozhodl,“ řekl.

 

„Almunia bude dlouhou dobu mimo, máme Szczesnyho, který se stále zlepšuje a také Fabianskiho, který v posledních měsících ukázal, že na to má“.

 

„V tuto chvíli se nerozhlížíme po trhu.“

 

Schwarzer byl silně spojován s přestupem do Arsenalu během posledního přestupového období a očekává se, že bude hrát na Emirates Stadium v sobotu, sotva pár dní poté, co podepsal novou smlouvu ve Fulhamu.

 

„Chápu to rozhodnutí,“ řekl Wenger. „V jeho věku je pro něj dvouletá smlouva skvělá věc a ukazuje to velkou důvěru klubu v jeho schopnosti. Nemám s tím problém“.

 

„Je důležité, abychom se soustředili na hráče a tým, který máme. Jsem potěšen, že Mark prodloužil svojí smlouvu, ale vše ostatní je už historie, o které bychom měli být taktní.“

 

 

 

/arsenal.com/