Wenger o odložené premiéře Aršavina

Jak všichni dobře víme lednová posila Arsenalu Andrej Aršavin vynechá pondělní odložený zápas 4. kola Fa Cupu proti Cardiffu a svojí premiéru si možná odbude až v ligovém zápase proti Sunderlandu. Což je pro Arséne Wengera dobrá zpráva.

Ruský reprezentant odseděl na lavičce celé nedělní derby proti Sp*rs na SHL. Protože podepsal smlouvu s Arsenalem až 2. února nemůže v opakovaném zápase proti Cariffu nastoupit, neboť v době prvního zápasu, který se hrál 25. ledna nebyl ještě hráčem Gunners..

Aršavin od listodadu, kdy skončila ruská liga nenastoupil k žádnému zápasu a v Petrohradu stihl pouze část zimní přípravy.

Podle Wengera tato odložená premiéra z dlouhodobého hlediska Aršavinovi jenom prospěje. Za necelých čtrnást dní je totiž schopen svůj herní a fyzický deficit dohnat.

“ Je to pro něj dobrá zpráva, že nemůže hrát. Proti Tottenhamu jsem byl lehce spoutaný, protože jsme hráli v deseti, měli jsme nějaká zranění a proto jsem nemohl do zápasu postavit hráče, který není stoprocentně fyzicky připravený.“

“ Nyní má před sebou dvou tydenní pauzu a věřím, že na další zápas proti Sunderlandu bude připravený.“

/arsenal.com/