Wenger: Wilshere si poradí se slávou

Jack se dokáže výhnout útrapán staré anglické kultury.

Když Arsene Wenger přijel v roce 1996 do Londýna, bylo pití (alkoholu) zcela normální mezi hráči Premier League. Zavedení diet a pokročilých tréninkových metod vše změnili, ale pro mladého hráče je alkohol stále pokušením.

Media sledují fotbalisty vždy a všude – na hřišti i mimo něj. Wenger věří, že Wilshere je schopen se vyhnout neduhům jeho předchůdců.

„Budoucnost nám úkáže. V anglickém fotbale musíte ustát zájem medií, slávu a peníze. Všeho je přebytek.

Pokud uděláte chybu ve svém osobním životě, hned je to rozmazáno v novinách. Budete v novinách pokud hrajete dobře nebo špatně. Musíte být schopni ustát tlak britských medií.

Je stále nohama na zemi. Bydlí se svou rodinou, která mu pomáh se s tlakem vypořádat. Není to lehké a nejsem si jist, jestli bych byl schopen tento tlak ustát ve svých 19ti letech. Až doposud Jack měl a já věřím, že i nadále bude mít skvělou katiéru.“

Wilshere měl pouze čtyři roky, když Wenger přišel do Anglie. Od poloviny devadesátých let se ale anglická kultura změnila.

„Když jsem sem přijel v říjnu 1996 a podíval jsem se při snídani na hrače a pokud se rozhlédnu ráno po hráčích, tak vidím úplně jiný obrázek. Pití alkohol je obvyklá pro některé mladé hráče, ale to samé je i ve Francii.

Můžete se podívat do jakýchkoli novin a uvidíte jinou dietu.

Celá kultura se změnila. Lidé se snaží starat více o své zdraví.“


/Arsenal.com/