Wenger: Zelalem se rychle zlepšuje

Arsene Wenger mohl vidět Gediona Zelalema opět ve hře v dalším přípravném utkání, a přiznal, že se tento mladík velmi rychle zlepšuje.

Šestnáctiletý záložník prokázal svůj smysl pro zabijácké přihrávky při vítězstvích nad Indonéským dream týmem a Vietnamu. Znovu se mu to podařilo také v pondělí večer, když svou přihrávkou uvolnil Theo Walcotta, který se ocitl sám před brankářem a zvýšil tak proti Nagoyi Grampus na 3:0.

Zelalem, stejně jako několik mladíků Arsenalu, těží z toho, že může být součástí týmu Arsene Wengera, a manažer opravdu žasne nad tím, co vidí.

“Je to mladý hráč, který se velmi dobře zlepšuje,“ řekl Wenger pro Arsenal Player. “Příprava je dobrá proto, že můžeme dát šanci těmto hráčům. Pomáhá jim to uvědomit si, co je potřeba, aby hráli na nejvyšší úrovni. Zlepšuje se velmi rychle, a předvedl další dobrý výkon, který je dobrý pro jeho rozvoj.“

Arsenal odehrál v předsezónní přípravě už tři zápasy a v pátek tak zbývá odehrát poslední zápas asijské tour proti týmu Urawa Reds. Poté následují dva zápasy na domácí půdě v rámci Emirates Cupu a přátelské utkání proti Manchesteru City v Helsinkách.

“Naše kondice se každým zápasem zlepšuje, dodal Wenger. “Vypadáme docela ve formě, ale ještě nejsme schopni vydržet v potřebném tempu celých devadesát minut, což je ale logické, protože stále ještě zbývají čtyři týdny do prvního soutěžního zápasu.“

“Jsme na dobré cestě a nemáme žádná velká zranění, což je velmi pozitivní.“

 

/Arsenal.com/