Wenger: Změňte bodový systém!


Manažer Arsenalu Arséne Wenger navrhl změnu bodového systému v Premier League, aby více vyhovoval ofenzivně laděným týmům.

Mnoho manažerů se totiž ze strachu z vyřazení z bohaté nejvyšší anglické ligy uchyluje k tomu, že zatvrzele defenzivními výkony brání cenný bod, místo toho, aby útočili.

Za tuto sezónu za zatím odehraných 30 kol je brankový průměr na zápas 2,45, zatímco vloni v tuto dobu to bylo 2,64.

A proto Wenger navhrl, že by týmy měly být odměněny za to, pokud budou hrát ofenzivně tím, že by se do tabulky přidávaly extra body za vstřelené branky.

Francouz pro klubový magazín uvedl: „Moc rád bych viděl systém, ve kterém budou dostávat mužstva s více vstřelenými góly více bodů.

Ve Francii nedávno experimentovali s něčím podobným. Tam byl systém takový, že za 3 vstřelené branky v utkání obdrželo mužstvo extra bod do tabulky. Nebyl to příliš dobrý systém. protože vlastně vůbec nezáleželo na tom, kolik branek jste obdrželi.

Mnohem férovější by podle mě bylo, pokud byste za výhru stále dostali tři body, a další extra body za pozitivní rozdíl vstřelených a inkasovaných gólů.

Například, pokud by váš tým vyhrál 6-3, dostal by tři body za výhru, a další tři za brankový rozdíl, zatímco tým, který by prohrál, by nedostal bod žádný.

Rád bych tento systém zavedl, protože liga je letos velmi vyrovaná, a především proto, že tlak na manažery týmů ze spodních pater tabulky je vyvíjen nesmírný tlak na získání bodů na úkor krásné hry, takže toto by mohlo pomoct tomu, aby se lidé na tato utkání opět rádi dívali.

V konečném hledisku to pak navíc zlepší úroveń všech zápasů v Anglii. Nepochybně by to mělo kýžený efekt, protože v současném fotbale sedí čím dále tím více útočníků na lavičce, zatímco na hřišti pobíhá stále větší množství defenzivních hráčů, takže kvalita ligy může jít těžko nahoru.

Kdo byl nejvíce dominantní tým v uplynulých 12 měsícíh? Musíte samozřejmě říct Manchester United, ale v této sezóně vyhráli 10 utkání výsledkem 1-0.

To znamená, že žádný tým nedokáže najít způsob, jak překonat defenzivní týmy, které chtějí za každou cenu ubránit bod.“

/skysports/