Wilshere: Chci hrát na mistrovství Evropy v Dánsku

Anglický mladík Jack Wilshere je neoblomný a chce hrát na letním mistrovství Evropy do jednadvaceti let a to i přes výhrady Arsene Wengera.

Boss Arsenalu vyjádřil znepokojení ohledně zahrnutí Wilshera na soupisku pro tento turnaj. Trvá na tom, že by se anglická reprezentace měla rozhodnout, zda je Jack brán jako člen A-týmu nebo jednadvacítky.

Pearce, podporován členy FA, věří, že ačkoliv je už Jack nepochybně členem týmu Fabia Capella, tak zkušenosti z Dánska budou pro jeho vývoj neocenitelné.

Záložník Wilshere, který odehrál svůj první soutěžní zápas v kvalifikačním utkání na EURO 2012 proti Walesu, trvá na tom, že chce v létě na mistrovství hrát.

“Toto je mezinárodní fotbal a já chci hrát jakýkoliv takový zápas.“

“Záleží na Stuartu Pearcovi a Fabio Capellovi. Oni si promluví a usoudí, co je pro mě nejlepší.“

“Stále o tom mluvím s manažerem v Arsenalu a ještě určitě budu. Jsem si jistý, že s ním o tom budou hovořit i Stuart Pearce a Fabio Capello.“

Anglický manažer Capello zdůraznil důležitost tohoto letního turnaje, ale řekl také, že rozhodnutí ohledně Wilshera ještě nepadlo.

“Toto je rozhodnutí mezi Stuartem Pearcem a Arsene Wengerem,“ řekl Ital.

“Slyšel jsem, že hráč Barcelony (údajně by to měl být mistr světa Pedro) poprosil svůj klub, aby si mohl na mistrovství zahrát.“

“Wilshere je pro nás opravdu důležitý, ale nemám na něj výhradní právo.“

“Tuto sezónu odehrál hodně utkání a to samé jej čeká v létě.“

“Stejné to mají ale i hráči na Copa America a tento turnaj je taktéž důležitý.“

/skysports.com/