Yaya Touré: Jsem v Barceloně šťastný

Yaya Touré potvrdil, že se ho Arséne Wenger pokoušel v létě získat, ale trvá na tom, že je v Barceloně více než šťastný. 

Defenzivní záložník s Pobřeží Slonoviny je v současné době velmi spojován s možným přestupem do Arsenalu, kde by si mohl zahrát se svým bratrem, tedy Kolo Tourém.

Podle sportovních novinářů se měl Wenger pokusit Tourého podepsat před začátkem této sezóny, ale to Yaya striktně odmítá, ačkoli připouští, že absolvoval několik rozhovorů s francouzským manažerem, ale trvá na tom, že nikdy z Emirates Stadium neobdržel žádnou nabídku.

„Podle novinářů jsem byl v létě hlavním přestupním cílem Arsenalu, ale že jsem je odmítl, o tom já ale vůbec nic nevím.

S Arséne Wengerem jsem v létě hovořil, ale už jsem s ním několik měsíců nemluvil.“

Podle nejnovějších zpráv bude chtít Wenger záložníka získat v zimním přestupním termínu, ale 25-letý hráč nemá v plánu opustit celek lídra španělské La Ligy.

„Jsem tady šťastný, protože mám rád svoje spoluhráče, a Barca je jeden z největších klubů na světě. Chci tady zůstat, protože jsem nadšený z fotbalu, který předvádíme.

Každý rok se v kádru objeví noví, skvělí hráči, a to je pro mě poměrně důležité, protože pokud chcete pomýšlet na vyhrávaní trofejí, musíte přesně tohle dělat.

Máme v mužstvu neuvěřitelně talentované hráče, a já si tady užívám svůj fotbalový život, máme skvělou formu, a nemám pochyb o tom, že letos nějakou trofej vyhrajeme.“

/skysports/