08 Samir Nasri


Nástupce Zinedina Zidana, takto je označován Samir Nasri. To, zda je to předčasné či ne, nám již v brzké době ukáže. Snad dokáže být více produktivní než Hleb, čekám že ano.

 

Jméno: Samir Nasri

Datum narození: 26. června 1987

Místo narození:Marseille, Francie

Přezdívka: “nový Zidane”

Výška: 178 cm

Pozice: Ofenzivní záložník/křídlo

Číslo dresu: 8

Předcházející klub: Olympic Marseille

Mládežnický klub: Olympic Marseille (2000-2004)

Profesionální kluby: Olympic Marseille (2004-2008) 121 startů/11 gólů; Arsenal(2008-)

Národní tým: Francie U-21 4 / 0; Francie 12/2

Úspěchy: výhra U-17 s Francií, ve finále vítězný gól (2004), zvolen mladým hráčem roku Ligue 1 před Kirimem Benzemou a Jimmy Briandem, zvolen nejlepším hráčem sezony podle fanoušků Marseille(2007)

 

Životopis Samira Nasriho:

Osobní život: Nasriho prarodiče se přestěhovali do Francie z Alžírska – jeho otec se jmenuje Konstantin a jeho matka je stejné etnické příslušnosti, jako rodina Zinedina Zidana, Biskra. Nasri vyrostl ve čtvrti La Gavotte Peyret, v jedné z chudších částí města. Často si hrál na ulici s míčem a zřejmě tam si vypiloval svoje schopnosti. Začal hrát za klub místního gangu, ale po vlně násilností ho Nasriho rodiče upsali ve věku 8 let  fotbalovému klubu Pennes Mirabeau. Tam strávil dvě sezony, než si ho všimli scouti z Olympicu Marseille.

 

Kariéra v Marseille: Nasri začal hrát za Marseille v devíti letech. Ligue 1 začal hrát jako sedmnáctiletý v sezoně 2004/2005, kdy odehrál třináct zápasů, v jedenácti nastoupil jako náhradník, dal jeden gól. Další sezonu nastřádal nějaké ty zkušenosti v poháru UEFA(10 strtů/0 gólů) a Intertoto Cupu(1/1). Nasriho gól ze sezony 2006/2007 proti Socheaux byl jmenován jako gól roku a přispěl k výhře 4-2, která zajišťovala Marseille účast v poháru UEFA. Samir byl v září roku 2007 hospitalizován s meningitidou, ale přes tu se dokázal přenést a znovu obnovit své schopnosti. V Marseille obvykle hrál na pravém křídle, díky své rychlosti a driblérským schopnostem.

 

Arsenal: Do Arsenalu přišel Samir z Marseille za zatím nezveřejněnou sumu, počítá se však s částkou okolo patnácti milionů liber. Číslo 8 zdědí po Ianu Wrightovi, Freddie Ljungbergovi a naposledy Lasaanu Diarrovi.


 

 

 

 

 

{youtube}5BDOJNL0wNM{/youtube}

 

 {youtube}_4chzgPtx9g{/youtube}