11 Carlos VelaPo několika hostováních se k nám vrací Carlos Vela, hráč, kterého Wenger více méně přirovnal k Eduardovi a do kterého osobně vkládám velké naděje. Podle Sunu je mezi 20 největšími talenty, které letos zazáří.

 

Jméno: Carlos Alberto Vela Garrido

Datum narození: 1. března 1989

Místo narození: Cancún, Quintana Roo, Mexico          

Výška: 178 cm

Váha: 72 kg

Pozice: útočník, křídlo

Číslo dresu: 11

Mládežnický klub: Chivas de Guadalajara (2002-2005)

Profesionální kluby: Arsenal(2005-), Celta Vigo(2006) 0/0, Salamanca(2006-2007) 31/8, Osasuna (2007-2008) 33/3

Národní tým: Mexico U-17 8/5, Mexico U-20 8/0, Mexico 7/4

Úspěchy:  vítěz FIFA U-17 World Championship, nejlepší střelec s pěti góly(2005),

 

Kariéra Carlose Vely:

Začátky: Carlos Vela je mladší bratr útočníka Alejandro Vely, který hraje za mexický klub  Cruz Azul. Právě s ním začal společně kariéru v klubu Guadalajara. Přestože neměl ani jediný start za první tým ,jel na mistrovství do sedmnácti let, které pro něho znamenalo průlom. Vela jako největší hvězda týmu dotáhl Mexico k vítěztví celého turnaje a stal se i nejlepším střelcem. Zajímavostí je, že finále se hrálo ten samý den jako narozeniny jeho otce, a proto když přebíral zlatou kopačku pro nejlepšího střelce turnaje, věnoval ji otci jako dárek. Odměnou za turnaj mu byl I profesionální kontract v Chivas. O Velu se začali zajímat velkokluby jako  Manchester United, Real Madrid, Barcelona a Inter Milán, ale nakonec ho dostal Arsenal za dva a půl milionu liber a podepsal pětiletý kontrakt…nastaly ovšem problémy s pracovním povolením, a tak se Vela stěhoval do Španělska, dokud se nestal občanem EU.

 

Španělsko: Ve Španělsku byl poslán na hostování do Celty Vigo, ovšem tam si po dobu pěti měsíců nezahrál jediný soutěžní zápas a Arsenal pochopitelně hostování ukončil. Nakonec byla vybrána Salamanca, která se snažila hrát podobným stylem jako Arsenal. Vela zde odehrál 31 utkání a vstřelil osm gólů. To mu rychle zajistilo přízeň tamních fanoušků a přineslo zájem klubů z La Ligy, Levante, Osasuny, Realu Betis a Almerie. Ani po roce a půl ve Španělsku Vela nedostal občanství a tak byl znovu odeslán na hostování, tentokrát do Osasuny. Svůj první gól dal Realu Betis, další Atleticu Madrid a Bilbao. Celkem tu odehrál skvělých 33 utkání.

 

“Byla to lekce”: Velvy podle jeho slov pomohlo vyrůst i to, že se musel o sebe postarat sám, žít bez rodiny daleko od domova. Vela se vrátil do Arsenalu v létě 2008, poté co obdržel v květnu pracovní povolení. Podle Wengrových slov je to typický střední útočník, podobný Eduardovi.

 

 

 

{youtube}9409c1t9XMc{/youtube}

{youtube}Busbeh9O0KY{/youtube}