4 skutečnosti k povšimnutí při utkání Arsenal vs. Newcastle

Novou sezónu Premier League začal Arsenal tvrdým bojem o vítězství v neděli v Newcastlu.

Zde jsou čtyři hlavní body z naší hry, z vítězného odpoledne na severovýchodě Británie:

WILLOCK VE FORMĚ

Poté, co vynikal v předsezónní přípravě s řadou vynikajících výkonů jako střední staženější záložník a také posléze v útočnější roli, byl Joe Willock odměněn startem na pozici č. 10. Devatenáctiletý mladík poprvé okusil Premier League před dvěma roky právě na St. James Park. Doufejme, že se v tomto roce stane klíčovou součástí týmu Unai Emeryho. V tomto utkání jistě ukázal svůj potenciál. Tempo a síla, to jsou jeho přednosti. Za zmínku stojí akce, na levém křídle, kdy při sprinterském souboji porazil 3 protihráče. Aplaus fanoušků a pochvalu samotného trenéra Unai Emeryho si vysloužil, když se po tomto sprintu rozběhl zpět, aby skluzem získal balón od Shelveyho. Byl to další velký krok správným směrem pro tuto talentovanou dospívající hvězdičku.

KAPITÁN XHAKA

Unai Emery ještě oficiálně nepotvrdil, kdo bude v této sezóně kapitánem, ale bylo celkem jasné že Granit Xhaka – většina lidí ho na kapitánskou pásku favorizovala. Švýcarský internacionál byl ve věku 22 let jmenován kapitánem bývalého klubu Borussia Moenchengladbach. Občas také kapitánoval švýcarskému národnímu týmu, takže jeho vůdčí schopnosti jsou neoddiskutovatelné. Odehrál dobré utkání s pořadovým číslem 100 za Arsenal a navíc s kapitánskou páskou. Když jeho tým potřeboval uklidnit, vyprodukoval dobrou nahrávku, sprint po lajně a dokázal získat potřebné fauly v rohu, aby ušetřil nějaký čas na konci zápasu. Byla to rozumná hra od zkušeného umělce, která jistě zvýší jeho šance na zabezpečení kapitánské pásky.

ČISTÉ KONTO ZE SOUPEŘOVA HŘIŠTĚ

První utkání, první vítězství na hřišti soupeře a především čisté konto. Zvládli jsme to co za celou minou sezónu. Unai Emery byl potěšen, že se nám tato výzva povedla hned v prvním utkání v náročných podmínkách na St. James Park. Calum Chambers vynikal v minulé sezoně jako defenzivní záložník v dresu Fulhamu, kde strávil celosezónní hostování. Podobně si vedl i ve středu obranné čtveřice vedle Sokratise. Nová útočná posila Newcastlu, Brazilec Joelinton, měl v prvním poločase dvě solidní šance, ale poté se vytratil ze hry – a to hlavně zásluhou našeho pevného partnerství ve středu obrany. Hlavní kouč Arsenalu byl s defenzivní hrou týmu po zápase velmi spokojen.

NOVÉ POSILY DOSTALY SVÉ PRVNÍ MINUTY NA HŘIŠTI

Bylo patrné, jak silná byla naše lavička na St James Park v úvodním kole sezóny. Bylo nejspíše ještě dost brzo, aby naskočili do základní XI. Nicolas Pepe, Dani Ceballos, Gabriel Martinelli a David Luiz, ale první tři dostali šanci z lavičky. Po pravdě řečeno, pro každého z nich bylo jistě těžké nějakým výrazným způsobem ovlivnit hru, když bylo úkolem hlavně ubránit vítězství. Od všech se objevily záblesky, které naznačovaly, že jistě svou výraznou stopu v sezóně zanechají. Pepe, naše rekordní posila, měla na své straně hlasité fanoušky, Dani Ceballos vypadal klidně při rozehrávce, jako vynalézavý umělec. Martinelli ten zase ukázal svoji rychlost a dravost. Toto všechno jsou jistě povzbudivé zprávy do dalších utkání pro Emeryho a celý tým Arsenalu.

Zdroj: Arsenal.com