Martin Zubimendi přestoupil do Arsenalu

S potěšením oznamujeme, že španělský reprezentant Martin Zubimendi podepsal s Arsenalem dlouhodobou smlouvu.

Šestadvacetiletý záložník přichází z Realu Sociedad, za který odehrál na úrovni A-týmu celkem 236 zápasů ve všech soutěžích poté, co prošel klubovou akademií. V dubnu 2021 pomohl Sociedad vyhrát odložené finále Copa del Rey 2019/20 proti městskému rivalovi Athletic Club, po boku současného hráče Arsenalu Mikela Merina. V sezóně 2022/23 pak byl stabilním členem základní sestavy, když Real Sociedad zakončil ligu na čtvrtém místě – což byl nejlepší výsledek klubu za poslední roky – a zajistil si účast v Lize mistrů teprve potřetí v historii a poprvé po deseti letech.

Martin je španělským reprezentantem – na olympijských hrách v Tokiu v roce 2020 nastoupil do všech pěti zápasů a pomohl týmu ke stříbru. V seniorském národním týmu odehrál 19 utkání, přičemž se podílel na vítězství v Lize národů UEFA 2023 a také pomohl Španělsku porazit Anglii 2:1 ve finále EURO 2024, když nastoupil jako střídající hráč o poločase.

Martin řekl: „Je to pro mě obrovský moment v kariéře. Je to přesně ten přestup, který jsem si přál a chtěl uskutečnit. Jakmile sem vstoupíte, ihned pocítíte, jak velký tento klub a tým jsou. Vybral jsem si Arsenal, protože jejich herní styl mi naprosto vyhovuje. V poslední době ukázali svůj potenciál a to nejlepší nás teprve čeká.“

Sportovní ředitel Andrea Berta dodal: „Jsme nesmírně rádi, že můžeme Martina přivést do Arsenalu, a jsme hrdí, že se tento přestup podařilo dotáhnout. Byl pro nás klíčovým cílem a všichni víme, že svými kvalitami perfektně zapadá do našeho týmu. Vítáme Martina i jeho rodinu v klubu a těšíme se, až se zapojí do týmu a uvidíme ho v dresu Arsenalu.“

Mikel Arteta dodal: „Martin je hráč, který do našeho týmu přinese obrovskou kvalitu a fotbalovou inteligenci. Skvěle do našeho systému zapadne a má všechny předpoklady k tomu, aby se stal klíčovým hráčem. Úroveň, na jaké v posledních sezónách stabilně hraje za klub i reprezentaci, je přesně to, proč jsme z jeho příchodu tak nadšení. Všichni vítáme Martina a jeho rodinu v Arsenalu.“

Martin bude nosit dres s číslem 36 a k týmu se připojí v tréninkovém centru Sobha Realty při začátku předsezónní přípravy.

arsenal.com

Komentáře

  1. Maxmaty10 (karma: 572) #1

    Super! Skvělý hráč i člověk. Ještě k tomu Kepa, Viktor! Zatím velká spokojenost s prací Berty a spol.

    |
  2. Jakub Mareš (karma: 3027) #1

    Konečně, konečně to je ofiko, pár týdnů zpátky jsem už měl obavy že se to nakonec nepodaří a Martin nedorazí. Za mně je tohle mega přestup, osobně si myslím že jeho příchod nám zase odemkne možnosti v útočné třetině, taky doufám že díky jeho schopnostem a hlavně odolnosti proti pressu soupeře se nám zase podaří trochu odemknout levou stranu, která poslední dva roky trochu trpí. Od něj si slibuju že už nebude muset chodit tolik do hloubky Ode a budeme s ním lépe zvládat přechod do útoku.
    Takže vítej a jestli splnít alespoň ze 2/3 má očekávání tak nás titul nemine 🙂
    COYG.

    |
  3. Beethoven (karma: 0) #1

    Konečně, vamos Zubi. Udělej si z preceneho Rodriho v příští sezoně svou Putu.

    |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.