Je čas utrácet!

Arsenal je připraven předložit navýšenou nabídku ve výši Ł23m na záložníka Rennes Yanna M’Villu v rámci nutného posílení zálohy.

Během léta opustili zálohu Gunners Cesc Fabregas a Samir Nasri, nyní hrozí dlouhodobá rekonvalescence Jacka Wilshera. Stav zálohy je již nyní možné otevřeně označit jako krizový.

Anglický reprezetant Wilshere bude pro potíže s kotníkem s velkou pravděpodobností chybět až do konce reprezentační přestávky v příštím měsíci, kdy by se mohl snad znovu zapojit do plného tréninku.

Příští středu se uzavře přestupní období a Wenger musí posílit kádr. Doufá, že navýšená nabídka přesvědčí Rennes a hlavně šéfa Pierre Dreossiho k uzavření obchodu, a to bez ohledu na předcházející odmítavé postoje při předložení nabídky ve výši Ł15m v průběhu léta.

M’Villa , 21-letý střední záložník, byl dříve zmiňován v souvislosti se zájmem Liverpoolu či Chelsea. Nyní je vázán smlouvou do roku 2015 v týmu Rennes.

Nastoupil ve všech třech zápasech této sezóny Ligue 1 a má za sebou také 11 reprezentačních startů v dresu Francie. Byl součástí 30-tičlenné předběžné nominace na Mistrovství světa v minulém roce, do užší nominace ale neproklouzl. V reprezentačním dresu debutoval v srpnu 2010.

Wenger letos v létě utratil zatím přibližně Ł22m za Alexe Oxlade-Chamberlaina a Gervinha, do rozpočtu ale získal přibližně Ł45m za prodej Fabregase, Clichyho a Eboueho. Tato částka nyní naroste o Ł24m za Nasriho.

Kouč Arsenalu se ocitl pod palbou kritiky díky tristním výkonům týmu v počátku Premier League, jeho tým získal pouhý jeden bod ze dvou zápasů a nyní stojí na prahu rozhodujícího utkání v předkole Ligy mistrů.

Neúspěch v nejslavnější klubové soutěži Evropy jen zvýší současný tlak vyvíjený na francouzského trenéra v čele Arsenalu, který od triumfu v FA Cup 2005 žádný další pohár do klubu nepřinesl…

(Daily Mail)