Aaron Ramsey slaví sedmadvacet let! Umíte odpovědět na deset otázek o něm?

1. Proti kterému týmu Aaron vstřelil svůj první gól v letošním kalendářním roce?
a) Swansea City
b) Preston North End
c) Burnley
d) Watford

2. Při cestě za ziskem FA Cupu 2017 Ramsey vstřelil tři branky. Proti jakému týmu to však nebylo?
a) Lincoln City
b) Sutton United

3. Uplynulou sezónu Arsenal ukončil Premier League výhrou nad Evertonem 3:1, přičemž Aaron vstřelil poslední gól. Kdo však skóre daného utkání otevíral?
a) Danny Welbeck
b) Hector Bellerin
c) Laurent Koscielny
d) Alexis

4. Aaron při loňském ročníku FA Cupu podruhé ve finále rozhodl o výhře Arsenalu v dané soutěži. Kolik minut dělilo jeho gól od gólu Diega Costy?
a) pět
b) tři
c) sedm
d) jedna

5. V letošní sezóně Premier League vstřelil Ramsey branku hned v úvodním zápase. Kdo mu ji však připravil?
a) Alexis
b) Granit Xhaka
c) Mohamed Elneny
d) Mesut Özil

6. Arsenal letos vyhrál na půdě Evertonu 5:2. Který z gólů vstřelil Aaron Ramsey?
a) čtvrtý
b) první
c) třetí
d) druhý

7. Proti jakému týmu vstřelil Ramsey svoji padesátou branku za Arsenal?
b) Everton
c) Manchester City
d) Brighton & Hove Albion

8. Jeden ze spoluhráčů z Arsenalu se proti rodné zemi Ramseyho prosadil v listopadovém přátelském utkání. Kdo to byl?
a) Granit Xhaka
b) Mesut Özil
c) Alexandre Lacazette
d) Olivier Giroud

9. Proti jakému týmu si Ramsey připsal dvě asistence v letošním ročníku Premier League?
a) Manchester United
b) Everton
c) Tottenham
d) Huddersfield Town

10. Pouze v jedné sezóně si Ramsey připsal více asistencí než v té probíhající. Kdy to bylo?
a) 2015/2016
b) 2014/2015
c) 2016/2017
d) 2013/2014

Odpovědi:

1. b) Bylo to v zápase třetího kola FA Cupu, když proti Arsenalu hrál Preston North End. Aaron svým gólem pomohl obrátit stav z 0:1 na 2:1.

2. b) Aaron nezasáhl do utkání pátého kola proti Sutton United. Proti Lincolnu uzavíral následnou vysokou výhru v poměru 5:0.

3. b) V osmé minutě se prosadil Hector Bellerin.

4. b) Po centru Oliviera Girouda ze 79. minuty vstřelil Ramsey důležitou branku, která Arsenalu pomohla získat 13. trofej z dané soutěže v historii.

5. b) Přihodilo se tomu v 83. minutě, o dvě minuty ten stejný hráč asistoval u vítězné branky Oliviera Girouda.

6. a) Aaron vstřelil čtvrtou branku, na kterou mu nahrál Jack Wilshere. Finální skóre uzavřel Alexis.

7. a) Ve druhém poločase se jednalo o vítěznou branku Gunners. Swansea City je shodou okolností největším rivalem jeho mateřského klubu Cardiffu City.

8. d) Olivier Giroud rozhodl o výhře národního celku Francie, pro kterou byl tento gól druhý v zápase, na stadiónu Stade de France.

9. d) První gól Ramsey připravil pro Alexandre Lacazetta, ten druhý poté Mesutu Özilovi.

10. d) V daném ročníku asistoval u devíti branek Gunners. Když byl letos na hřišti, nahrál na 42% našich gólů.