Aaron se rozhodl přestoupit do velkého klubu, nastínil Emery

Aaron Ramsey se v létě připojil k Juventusu, kterému mimo jiné pomohl k průběžnému prvnímu místu v Serii A. Nedávno se k jeho odchodu vyjádřil bývalý trenér Gunners Unai Emery.

Počátky Aarona Ramseyho v Arsenalu byly krkolomné. Postupně se však vypracoval jednu z opor klubu, který loni v červnu opustil po dlouhých deseti letech.

Během závěrečné sezóny zažil dnes již ex trenéra londýnského výběru Unaie Emeryho. Španělský kouč ve druhé polovině března více promluvil o konci Ramseyho v klubu.

„Rozhodnutí učinil klub a samotný hráč. Ten se rozhodl odejít a přestoupit do velkého klubu. Aaron bude pro Juventus velmi důležitý, jelikož sdílí jeho ambice,“ nechal se slyšet Emery pro TuttoJuve.

„K jeho volbě jsem mu blahopřál. Vybral si klub, ve kterém toho hodně může vyhrát. Juventus je velký tým jak v evropském, tak světovém měřítku,“ pokračoval Španěl.

„Po tolika letech v Anglii je to pro něj velká výzva,“ dodal bývalý trenér londýnského výběru.

Samotný Emery je v současné době bez angažmá. Ačkoliv měl několik nabídek, tak všechny odmítl, po šestnácti letech trénování si chtěl odpočinout. Aktuálně jedná s italskými klubu, jména ovšem uvést nechtěl.